Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

hakan133
Site Üyesi

Re: ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Mesaj gönderen hakan133 »

Güntülü yazdı: 22 Haz 2019 01:35
hakan133 yazdı:Merhabalar,

Az önce UYAP'tan mesaj geldi elim ayağıma dolaşmış durumda. Yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim.

2017 yılında madde kullanımı sebebiyle yakalanmış ve 5 yıl denetim almıştım. Herhangi bir mahkeme süreci olmamıştı.(Sadece beraber yakalandığımız arkadaşlarım içinden uyuşturucuyu getiren kişi için ticaretten dava açılmıştı onun mahkemesine tanık olarak katılmıştım. O da beraat etmişti.)

Geçen sene üzerimde yeniden madde ile yakalandım. Sivil polis çevirip çantamı yarım saat didik didik etti ve maddeyi buldu. Donuma kadar soyuldum, çoraplarımı çıkartıp parmak aralarıma bile baktılar. Hiç hoş bir muamele değildi. İfadem alındı mahkeme gününü beklemeye başladım.

Bugün UYAP'tan mesaj geldi ve Ekim ayına duruşma günü verildiği yazıyor. Geçen sene İstanbul'da yakalanmama ve artık İstanbul'da yaşamama rağmen dava ilk kez yakalandığımda yaşadığım şehirde açılmış. Anladığım kadarıyla 2. yakalandığım durum için değil ilki için dava açıldı.

E-devletten sorguladığımda ise daha önce şubat ve nisan aylarında da 2 adet duruşma yapıldığını ve bugün 3. duruşmanın devam ettiğini gördüm. Bana sadece 4. duruşma için mesaj geldi diğerlerinden hiçbir şekilde haberim yoktu. Bu durum bir sorun oluşturur mu?

Uyuşturucu bağımlılığım yok. İlk yakalandığımda da 2.sinde de herhangi bir sabıkam yoktu. Arkadaş ortamında birkaç kez denemiş ve ilk yakalandığımdan sonra da ilk kez psikolojik olarak zor bir dönemden geçerken boşluğuma gelmişti temin etmiştim. Temiz yüzlü, işinde gücünde bir insanım. İnanılmaz derecede pişmanım.

Hapis cezası alma ihtimalim nedir?
Hapis cezası almam durumunda paraya çevrilmesi ihtimali var mıdır?
Daha önceki duruşmalara katılmamış olmam sorun oluşturur mu?

Çantamın ve üzerimin aranması sırasında gördüğüm muameleyi mahkemede avantaja çevirebilir miyim?

Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim.

5 yıllık Erteleme süresi içerisinde madde ile tekrardan yakalanmanız iki ayrı suç oluşturmaz bu tek suç olarak değerlendirilir ve hakkınızda açılan yargılaması devam eden mahkemeniz neticesinde size kanaatimce 1 yıl 8 ay gibi bir hapis cezası verilecek ve bu cezanızın da HAGB kararı ile erteleneceğini düşünüyorum, eğer tekrardan madde ile yakalanmanız durumunda bu cezanız la ilgili hapse girip çıkma gibi bir durum söz konusu ola bilecektir. Bu nedenle; aynı suçu bir daha işlememeniz gerekir.

Bu cezanızın para cezasına çevrilme ihtimali yoktur.

Önceki duruşmaları kaçırmanız aleyhinize bir durum olmayıp, bulunduğunuz yerden bu davanıza katılma imkanınız bulunmaktadır.
Merhabalar,

https://www.haberturk.com/son-dakika-ha ... er-2528033

Şu şekilde bir haber gördüm. Bu konuda bir bilginiz var mı? Şöyle bir bilgi var haberde:
Erteleme, paraya çevirme ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi karar verilmeksizin 1 dahi hapis cezası alanların belirli bir süre cezaevine konulması öngörülüyor. Mevcut sistemde 18 ayın altında ceza alan biri cezaevine hiç girmiyordu.
9 Ekim'de duruşmam var. Bu durum beni etkiler mi? Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı çıkmasını umuyordum şu an paniklemiş durumdayım.

Brsteksas
Site Üyesi

Mesaj gönderen Brsteksas »

Merhabalar .. Uyuşturucu kullanmak kabul etmek suçundan tedavi ve denetim serbestlilik aldım 1.4 gr kenevir , idrar testlerini sorunsuz bi şekilde bitirip görüşmelere başladım bireysel görüşmeler bitti seminerler başladı fakat geçenler de belirlenen tarihte iş yerimden izin alamadığım için katılım gösteremedim ve evime ihtar mektubu geldi .
Şimdi sorum şu olacak.
Daha önceden sabıka kaydım yok sicilim temiz . Anladığım kadarıyla bikez defa ihlal ettiğimde dosya kapanıp mahkemeye gönderilecek ve muhtemelen hagb kararı alacağım bu kararın yanında tekrardan tedavi süreci başlıyor mu yoksa kardeşim sen git 5 sene hiç bi suça karışma mı deniliyor. Tedavide veriyor ise testlerin sorunsuz bi şekilde bitmesinin bi önemi olabiliyor mu yani bunu öne sürüp ben zaten içmiyorum hata ya düştüm pişmanım demem geçerli olur mu ? Cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler .
Ahmetyılmaz46
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ahmetyılmaz46 »

kararara.com
Konu AçSSSGirişKayıt
Forum ana sayfaEMSAL KARAR TALEP FORUMLARICeza Hukuku

Denetimli bitmeden yanımda yakalanan oldu benden de kan aldılar 2. Olay
1 mesaj • 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Ahmetyılmaz46
Yeni Üye
Denetimli bitmeden yanımda yakalanan oldu benden de kan aldılar 2. Olay
Mesaj 30 May 2020 11:25

Merhabalar, benim daha önce uyuşturucu madde kullanmaktan denetimli serbestlik cezası aldım 1 yıl tedavisiz. Bitmesine 2 ay kala bir arkadaşım aradı alkol kullanıyordum araması üzerine yanına gittim arabaya bindim 2 dk sonra polis geldi benim üzerimde suç unsuru birşey yoktu arkadaşımın üzerinde varmış, çıkartıp polise kendisi verdi kullandığını söyledi. İfadede aynen anlattığım gibi söyledim ben arkadaşta kendisinin olduğunu söylemiş kullanırken filan yakalanma gibi bir durum yok çok eskiden tanırız birbirimizi. İfade sonrası hastaneye götürdüler kan idrar aldılar benden alkol kullanıyordum dedim diye alkol de aldılar sonra bıraktılar. Şimdi benim bu olayda bir alakam yok ama bu olaydan 15 gün önce madde kullandım hastanede alınan örneklerde kan idrarda çıkarsa ben ne ile karşılaşırım denetimim bitmemişti 2 ay kalmıştı olayda polis geldiğinde aradı bende zaten hiç bişey yoktu arkadaş çıkardı kendi içtiğim var diye kendi verdi lütfen yardım ediniz çok çaresiz kaldım. Bunlar dışında asla bir sabıka polislik olayım olmadı
Ahmetyılmaz46
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ahmetyılmaz46 »

Merhabalar, benim daha önce uyuşturucu madde kullanmaktan denetimli serbestlik cezası aldım 1 yıl tedavisiz. Bitmesine 2 ay kala bir arkadaşım aradı alkol kullanıyordum araması üzerine yanına gittim arabaya bindim 2 dk sonra polis geldi benim üzerimde suç unsuru birşey yoktu arkadaşımın üzerinde varmış, çıkartıp polise kendisi verdi kullandığını söyledi. İfadede aynen anlattığım gibi söyledim ben arkadaşta kendisinin olduğunu söylemiş kullanırken filan yakalanma gibi bir durum yok çok eskiden tanırız birbirimizi. İfade sonrası hastaneye götürdüler kan idrar aldılar benden alkol kullanıyordum dedim diye alkol de aldılar sonra bıraktılar. Şimdi benim bu olayda bir alakam yok ama bu olaydan 15 gün önce madde kullandım hastanede alınan örneklerde kan idrarda çıkarsa ben ne ile karşılaşırım denetimim bitmemişti 2 ay kalmıştı olayda polis geldiğinde aradı bende zaten hiç bişey yoktu arkadaş çıkardı kendi içtiğim var diye kendi verdi lütfen yardım ediniz çok çaresiz kaldım. Bunlar dışında asla bir sabıka polislik olayım olmadı
[/quote]
burak1234
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen burak1234 »

Sayın admin ben kullanmak suçundan 1 sene 8 ay ceza aldım cezamı erteledi ve 2 sene denetime tabi tuttu ben 2 sene dolmadan gene yakalandım sizce bunun sonuçları neler olabilir ? @admin @teoman
burak1234
Kıdemli * Üye

Bi tane avukat erteli ceza süreci ihlal sayılır ertelenmiş cezan tek infaz edilir başka avukatta hem erteli hemde yeni dava açılır yeni bir ceza daha alırsın dıyo hangısı dogru allah rızası içın bı cevap werın
burak1234
Kıdemli * Üye

@teoman @admin