Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

En Uygun Bilet Bulma Yolları

İnternet Siteleri, hukuk siteleri, hukuk programları ve yazılımları, UYAP, ticari hukuk sistemleri, internet, bilişim hukuku vs. teknoloji paylaşım platformu...
Cevapla
Editör
Onaylı Üye
Mesajlar: 8035
Kayıt: 19 Oca 2015 14:48

En Uygun Bilet Bulma Yolları

Mesaj gönderen Editör »

Herkesin görmek istediği yerler, müzeler veya tatmak istediği yemekler illaki vardır. Gerek ekonomik durumları gerekse izinlerinin sayılı gün olması nedeniyle istediklerine her zaman ulaşamazlar. Bunun için tatillerini önceden planlayıp, izinlerini ayarlayarak en uygun bilet ile gezi planları yapmayı tercih ederler.

Öncelikle ekonomik durumlardan ve izin kısıtlamalarından dolayı yolda fazla zaman kaybetmeden hesaplı bir tatil planı yapmak gerçekten zor değil. Plan yaparken ilk olarak yolda zaman kaybetmemek için en uygun uçak bileti aramanız, sonrasında ise konaklama yapacağınız en hesaplı yeri bulmanız gerekmektedir. En uygun bilet ve konaklama size hem zaman yönünden ideal hem de ekonomik bir tatilin kapısını aralayacaktır.

Yolda kaybedeceğiniz zamanı minimuma indirmek için uçak bileti arayabileceğiniz arama motorları mevcuttur. Siz de bu uçak bileti arama motorları sayesinde seyahatinizi en mantıklı bir şekilde planlarınızı yapabilirsiniz.

Peki, en ucuz uçak bileti nasıl alınır?
Ekonomik boyutunda değerlendirdiğimizde ulaşımı, konaklamayı uygun fiyatlarla ayarlamak gerekmektedir. Bu yüzden öncelikle ulaşımın hesaplı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Bu noktada yapılacak ilk iş en ucuz biletleri bulup seyahat rotaları oluşturmaktır. En uygun bileti bulmak için öncelikle yapılacak şey, seyahat planlarını yoğun talep olmayan dönemlerde ve hafta içi uçuşları değerlendirerek planlama yapmaktır. Hafta içi ve hafta ortasında yapılan uçuşlar araştırmalara göre daha uygun fiyatlarda yapılabilmektedir. Mesela gideceğiniz bölgeye cuma günü uçak bileti almak yerine salı veya perşembe günü bilet alarak fiyatı düşürebilirsiniz.

Diğer bir seçeneğiniz ise gideceğiniz bölgenin yoğun dönemi olmaması gerekliliği demiştik. Eğer planladığınız seyahat mevsimsel olarak yoğun bir döneme denk geliyorsa veya bölgede festival etkinlikleri var ise bilet fiyatları da artış gösterecektir. Bunun için tarihlerinizi esnek tutarak ve önceden biletlerinizi alarak en uygun bileti bulma şansı elde edebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise; seyahatinizi planlarken uçak arama motorlarını kullanmak olacaktır. Uçak bileti arama motorları birçok acente ve havayolu firması ile beraber çalıştıkları için en güncel fiyatları ve kampanyaları sistemleri üzerinden sizlere sunmaktadır. Sunulan teklifler içerisinde promosyonlu uçak bileti sorgulama hizmeti de verilmektedir. Bu biletlerin iptal, değişiklik veya iade durumları olmadığı için sınırlı sayıda ve fiyatları daha ekonomik olmaktadır. Ayrıca yurtdışı seyahat planınız var ise bu hizmetler ile dünyanın en ucuz uçak biletlerini bulup, farklı noktalara seyahat planlayabilirsiniz.


Cevapla