Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Yeni İnfaz Yasası Değişikliği - İnfaz - Yatar ve Denetimli Serbestlik Hesaplama Programı Nisan 2020 Güncellemesi Hk.

kararara.com sitesi duyuruları ve güncellemeleri ile forum duyurularının yer aldığı paylaşım platformu...
Dogan0016
Kıdemli * Üye

Re: Yeni İnfaz Yasası Değişikliği - İnfaz - Yatar ve Denetimli Serbestlik Hesaplama Programı Nisan 2020 Güncellemesi Hk.

Mesaj gönderen Dogan0016 »

MARJİNAL yazdı: 15 Nis 2020 12:40 Merhabalar İnfaz yakmaya son diye bir madde eklediler 5 Aylık kesinleşen 2 inci suç ilk suç olan ceza 1 yıl 8 Aylık HAGB acıklayaçak Peki İkinci Suçun 2 Katı çeker şeklinde geçen İnfaz yakamaya son MADDESİNİ KAPSAR MI? LÜTFEN BİR CEVAP
tehdit suçundan 3 ay hapis 5 yıl hagb almıştım , suan farklı suçtan davam var 1-3 yıl hapis istemi ile. bu durumda 1 yıl hapis alırsam 2 yılmı yatacağım

MARJİNAL
Site Üyesi

Re: Yeni İnfaz Yasası Değişikliği - İnfaz - Yatar ve Denetimli Serbestlik Hesaplama Programı Nisan 2020 Güncellemesi Hk.

Mesaj gönderen MARJİNAL »

Dogan Kardeşim Senin aynı konumdayım bize bu yasanın kapsadığından bile emin değilim bunu araştırıyorum bende sen bir şey bulursa haberleşelim özelden bazıları Yasa Kapsamındasınız diyor benim kafam almıyor :((((
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Dogan0016 yazdı: 16 Nis 2020 02:29
MARJİNAL yazdı: 15 Nis 2020 12:40 Merhabalar İnfaz yakmaya son diye bir madde eklediler 5 Aylık kesinleşen 2 inci suç ilk suç olan ceza 1 yıl 8 Aylık HAGB acıklayaçak Peki İkinci Suçun 2 Katı çeker şeklinde geçen İnfaz yakamaya son MADDESİNİ KAPSAR MI? LÜTFEN BİR CEVAP
tehdit suçundan 3 ay hapis 5 yıl hagb almıştım , suan farklı suçtan davam var 1-3 yıl hapis istemi ile. bu durumda 1 yıl hapis alırsam 2 yılmı yatacağım
Öyle bir şey yok.
Resim
Dogan0016
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen Dogan0016 »

MARJİNAL yazdı: 16 Nis 2020 21:53 Dogan Kardeşim Senin aynı konumdayım bize bu yasanın kapsadığından bile emin değilim bunu araştırıyorum bende sen bir şey bulursa haberleşelim özelden bazıları Yasa Kapsamındasınız diyor benim kafam almıyor :((((
yaklaşık 3 aydır hergün tkip ediyorum yasayı çok karışık yararlı birşey bulamadım henüz nen tertemiz bir insandım işimde gücümde idim benim savcı gayrimeşru keyfi olarak bana suç yükledi delilsiz bir şekidle dava açtı bakalım ne olacak hiç bilmiyorum benimde kafam almıyor artık
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

Geçmiş olsun.
Resim
elmss
Site Üyesi

Mesaj gönderen elmss »

Lütfen yardımcı olur musunuz.
Örgüt üyeliğinden 12 ay 15 gün ve fuhuş yapmak veya yaptırmak veya yer temin etme yardım etme sucundan da 5 Yıl 7 ay 15 gün cezası olan birinin cezası ne kadar etkili olur . Lütfen bi bilgi verir misiniz basit bir konu değil biliyorum ama lütfen yardımcı olun bi iftiraya kurban gidildi dosya 2006 da açıldı.
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

İçtima edilirken öncelikle her bir suçun yatarı kendi koşullu salıverilme oranına göre hesaplanır.
Örgüt üyeliğinden 12 ay 15 günün yatarı 2/3'ten 8 ay 10 gün.
Fuhuştan 5 yıl 7 ay 15 günün yatarı 1/2'den 2 yıl 9 ay 23 gün.
Sonuç olarak cezasının yatarı 3 yıl 6 ay 3 gün olur.
6 ay 3 gün kapalı cezaevinde yatıp denetimli serbestliğe çıkar.
Resim
elmss
Site Üyesi

Mesaj gönderen elmss »

Fakat 12 aydır yatıyor ve tahliye olmadı
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

Benim bahsettiğim kanun dün çıktı. Normaldir.
Resim
elmss
Site Üyesi

Mesaj gönderen elmss »

Peki bu kanunu tam olarak yazar mısınız çünkü dilekçe vericez ve fuhuş a denetimli serbestlik var doğru anladım değil mi