Koronayı atlattım ama 1 ay mücadele ettim , şaka sanmayın aşınıza neyinize dikkat edin!!!

kararara.com sitesi ve resmi paylaşım forumu ile ilgili her türlü görüş, öneri ve istekleriniz ile site iletişim bilgilerinin yer aldığı paylaşım platformu...
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Koronayı atlattım ama 1 ay mücadele ettim , şaka sanmayın aşınıza neyinize dikkat edin!!!

Mesaj gönderen Birbilen »

Değerli dostlarım bu korona illeti şaka değil gerçek hemde ne gerçek, nefesini kesiyor öldürüyor geri diriltiyor insanı , aklını başından alıyor adamın. 1 ay mücadele ettim yoğun bakıma alındım ama sonunda çok şükür yendim bu zıkım hastalığı. İlk aşımdan sonra bulaştı böyle olunca daha sormuş atlatması. Siz siz olun aşılarınızı gününde tam olun. kendinizi çoluğunuzu çocuğunuzu koruyun. Allah biran önce bitirsin şu pis hastalığı inşallah.

Kafamı toplayıp sorularınıza çare olamıyorum kusuruma bakmayın, ama çok şükür iyileştim biraz gücümü toplayım yine aranızda olacam inşallah...

Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
lacivertadam01
Site Üyesi

Re: Koronayı atlattım ama 1 ay mücadele ettim , şaka sanmayın aşınıza neyinize dikkat edin!!!

Mesaj gönderen lacivertadam01 »

çok geçmiş olsun..
xGaripx58
Yeni Üye

Re: Koronayı atlattım ama 1 ay mücadele ettim , şaka sanmayın aşınıza neyinize dikkat edin!!!

Mesaj gönderen xGaripx58 »

Üstadım çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın inşAllah
burak1234
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen burak1234 »

Hocam gecmiş olsun kim aşı vursa 2 hafta sonra kordona oluyor bunu sürekli duyuyorum sosyal medyadan ne iştir anlamadım
Kullanıcı avatarı
metin67oktay
Site Üyesi
Meslek: Emekli
İletişim:

Mesaj gönderen metin67oktay »

Geçmiş olsun..
Annem ve babam geçen yıl yakalandılar. Özellikle babam sanırım yaşdan dolayı (81) çok ağır atlattı. Yoğun bakımda bile yattı. Hala etkisi dvm ediyor desem yalan olmaz. Eski gücüne kavuşamadı bir türlü.

8 ay öncede tek aşılı iken oğlum yakalandı.
Gerek aşılı olması gerekse gençliğin avantajı ile gayet rahat atlattı süreci.

Şu anda eşim yakalandı. 4 aşılı kendisi. Henüz 3. günü
halsizlik ve ağızda nahoş tadsızlık haricinde bir sıkıntısı yok sayılır.
Hem oğlumda hemde kendisinde takviye vitaminler aldık eczaneden. Faydası oluyordur herhalde..
İlaveten eşimin kızkardeşi biraz ağır geçirdiği için akciğer tutulumuna karşı tedbir olarak 400mg. lık antibiyotik başladık..

Sözün özü.. Aşı aleyhtarı sözlere, yazılara itibar etmeyin.
Şu anda bilinen en büyük koruyucu aşı.. Gerisi palavra
Yakaladıktan sonra tedavi için bir çok yöntem uygulayabilirsiniz..
Ama öncelikle yakalanmamak ve sonrasında sıkıntısız atlatabilmek aşıya bağlı..

Keza hem oğlumun hemde eşimin rahatsızlığı sürecinde her ne kadar dikkat etsekse aynı evi paylaşıyoruz sonuçta.
Ortak kullanım alanları var.
Bu hengamede ilk olarak oğlumun rahatsızlığı döneminde eşim ve ben.. İkinci aşamada sadece ben hala korunuyorsak bu mucizeyi aşıya bağlamak en mantıklı açıklamadır.
Herkese sağlıklı günler dilerim..
ubalistreri
Yeni Üye

Mesaj gönderen ubalistreri »

İnsanlara aktif olarak aşı olmalarını tavsiye ediyorum çünkü hastalandığınızda semptomları azaltacak, soğuk algınlığı gibi olacak. Ancak aşı sadece 6 ay etkilidir, bu nedenle daha kötüsünü yaşamak istemiyorsanız sürekli olarak kullanmanız gerekecektir.