Forum ana sayfa GENEL FORUMLAR Forum İlke ve Kuralları CMK 134 El Koyma Kararı

CMK 134 El Koyma Kararı

kararara.com sitesinin ve resmi paylaşım forumunun genel ilke ve kurallarının yer aldığı paylaşım platformu...

Mesaj 08 Oca 2019 15:59
example Site Üyesi

Mesajlar: 1


CBS tarafından Cmk 134’e göre arama ve el koyma kararı verilmiş. El koyma işlemi yapıldıktan sonra 668 KHK’ya göre 5 gün içinde hâkim onayına sunulması gerekiyor. Ancak hakim onayına sunulması 5 gün içinde değil, 6 ay sonra yapılıyor ve 9 ay sonra da imaj alınıp, inceleme yapılıyor. Sizce hukuki acıdan ne olabilir ve bu işlemde kusurlu olan personel için herhangi bir sorun olur mu?Mesaj 09 Oca 2019 07:19
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 20614


example yazdı:
CBS tarafından Cmk 134’e göre arama ve el koyma kararı verilmiş. El koyma işlemi yapıldıktan sonra 668 KHK’ya göre 5 gün içinde hâkim onayına sunulması gerekiyor. Ancak hakim onayına sunulması 5 gün içinde değil, 6 ay sonra yapılıyor ve 9 ay sonra da imaj alınıp, inceleme yapılıyor. Sizce hukuki acıdan ne olabilir ve bu işlemde kusurlu olan personel için herhangi bir sorun olur mu?


Kusurlu personel yönünden görevi ihmal ve savsaklama düşünüle bilir kanaatindeyim. Diğer yönü ile Arama ve El koyma işleminin süresi içerisinde hakim onayına sunulmaması neticesinde ne derece soruşturmaya veya kovuşturmaya etkisi olacağı yönde tam bir fikrim yok, yinede tahminimce sonradan ortaya çıkan bu durumun geçersiz kılınamayacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM


Dön Forum İlke ve Kuralları