Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Gizlilik Politikası (kararara.com sitesi & kararara mobil uygulaması)

kararara.com sitesinin ve resmi paylaşım forumunun genel ilke ve kurallarının yer aldığı paylaşım platformu...
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Mesajlar: 29596
Kayıt: 22 Mar 2012 12:08
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Gizlilik Politikası (kararara.com sitesi & kararara mobil uygulaması)

Mesaj gönderen Admin »

"kararara.com" sitesi ve "kararara" mobil uygulaması yargı kararlarına herkesin kolayca ulaşabilmesi ve yargı kararları içerisinde aranılan konu veya kavramların kısa sürede bulunabilmesi amacıyla kurulmuştur. Site yöneticileri, moderatörleri, editörleri ve üyeleri tarafından Yüksek Yargı Kararları, Mahkeme Kararları, Mevzuat, Hukuki Makale vb hukukla ilgili konular forum alanlarında paylaşılmakta, ayrıca hukuki soru ve sorunları hakkında paylaşımda bulunan üyeler hukuki ön bilgi almaktadırlar. Bu ilkeler doğrultusunda oluşturulan gizlilik politikamız aşağıdadır.

1- Kişisel bilgiler; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi, fotoğraf, görüntü, ip adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, kısaca "gizli bilgiler" olarak anılacaktır.

2- kararara.com, gizli bilgileri kendi bünyesinde barındıracak, mevzuatın zorunlu kıldığı haller dışında (mahkeme, savcılık talepleri vb.) asla 3. kişilerle paylaşmayacaktır.

3- kararara.com , gizli bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

4- kararara.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın Websitesine, Mobil Uygulamasına ve sunucularına yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, kararara.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

5- kararara.com'un kullanıcılara ve kullanıcıların Websitesini ve Mobil Uygulamasını kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

6- Kullanıcılar, üyelik/kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Bu konuda taleplerini ayrıca Websitesinde ve Mobil Uygulamada yer alan iletişim bölümünden ulaşarak da iletebilirler. Talepleri en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.

7-Her kullanıcı, Websitesini ve Mobil Uygulamayı ziyaret ederek veya kullanarak, işbu gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

kararara.com Site Yönetimi


İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.
Kilitli