Forum ana sayfa GENEL FORUMLAR Forum İlke ve Kuralları kararara.com Resmi Paylaşım Forumu İlke ve Kuralları

kararara.com Resmi Paylaşım Forumu İlke ve Kuralları

kararara.com sitesinin ve resmi paylaşım forumunun genel ilke ve kurallarının yer aldığı paylaşım platformu...

kararara.com Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 401905
Konum: İstanbulkararara.com sitesi resmi paylaşım forumuna hoşgeldiniz... Bu site yargı kararlarına herkesin kolayca ulaşabilmesi ve yargı kararları içerisinde aranılan konu veya kavramların kısa sürede bulunabilmesi amacıyla kurulmuştur. İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. Bu ilke doğrultusunda oluşturulan paylaşım forumu kuralları ise aşağıda sıralanmıştır.

FORUM KURALLARI:

1- Forumumuza üye olurken ahlaksız, komik, aşağılayıcı, karalayıcı, bölücü, siyasi, dini ve milli değerlere aykırı kullanıcı adı seçmeyiniz, İmzanıza siyasi içerikli yazılar yazmayınız ve imzanızda reklam paylaşımı yapmayınız. Kullanıcı avatarı olarak müstehcen veya siyasi içerikli ya da bir siyasi partinin simgesi olan resimler kullanmayınız. Bu kurala aykırılık halinde üyeliğin derhal sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.

2- Bütün paylaşımlarınızda ilkeli, dürüst ve hoşgörülü bir tavır içerisinde olunuz. Karşınızdakini küçümseyen, aşağılayan, alay eden, karşılıklı atışma ve sataşma içeren cümleler kullanmayınız, karşılıklı nezaketten asla taviz vermeyiniz. Bu kurala aykırı söz ve yazıların forum moderatörlerince derhal kaldırılacağını, forum kullanıcısının da uyarılacağını, tekrarı halinde ise forum üyeliğininin askıya alınacağını lütfen unutmayınız.

3- Forum alanlarında yeterli arama ve inceleme yapmadan önce lütfen soru veya yorum eklemeyiniz. (Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.) Bu kurala aykırılık halinde ilgili paylaşımın derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

4- Paylaşımlarınızı ve sorularınızı akıcı ve anlaşılır bir anlatım diliyle yazmaya, Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz. Mobil paylaşımlarınızda türkçe karakterleri (ı, ö, ç, ğ, ş) kullanınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

5- Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, ancak başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

6- Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi anlaşılması zor, yanıltıcı ve kısa kelimeler kullanmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

7- Paylaşımlarınızı, konularınızı ve sorularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz.

8- Forum alanlarında konusu suç teşkil eden, hakaret içeren, küçük düşürücü, argo ve eleştiri sınırlarını aşan söz ve yazılardan; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımından kaçınınız. Bu tür söz ve yazıların forum moderatörlerince derhal kaldırılacağını, forum kullanıcısının da uyarılacağını, tekrarı halinde ise forum üyeliğininin sona erdirileceğini unutmayınız.

9- Forumda bir web sitesinin, bir ürünün ya da bir kişinin reklamını yapmak amacıyla paylaşımda bulunmayınız. İzinsiz reklam içeren paylaşımların derhal kaldırılacağını ve üyeliğin askıya alınacağını lütfen unutmayınız.

10- Telif haklarını zedeleyen paylaşımlarda bulunmayınız. Başka bir siteden alıntı yaparsanız mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link paylaşınız. Alıntı yaptığınız siteden izin almak gerekiyorsa gerekli izni almadan paylaşımda bulunmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

11- Forumda üyelerin paylaşımından sitemizin sorumluluğu olmadığını, hukuki ve cezai sorumluluğun bizzat yazarda olduğunu biliniz.

12- Avukatlık Kanununun 35. maddesine göre hukuki konularda danışma ve görüş bildirme sadece Avukat Meslektaşların tekelinde olan bir haktır. Avukat meslektaşlarımızın hak ve yetkilerini korumak adına aldığımız karar gereği, hukuki danışma içeren sorular kabul edilmeyecektir. Lütfen hukuki sorularınızı açacağınız davalara veya halen görülmekte olan davalarınıza indirgemeyiniz. Aynı kanunun 55. maddesine göre Avukatların iş elde etmek için, reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette bulunmalarının da yasak olduğunu lütfen unutmayınız. (Ayrıntılı bilgi için: Hukuki Danışma ve Reklam Yasağı başlığını inceleyiniz.) Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını, üyeliklerin de sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.

13- Forumda devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile terör örgütlerine üyelik ya da yöneticilik suçlarıyla ilgili hukuki bilgi paylaşımında bulunmanın, soru sormanın, karar talep etmenin ve karar paylaşmanın yasak olduğunu lütfen unutmayınız.

14- Forum ilke ve kurallarına uymaya riayet ediniz, aykırı davranan kullanıcıları rapor ediniz ve aykırılıkta ısrar edenlerin üyeliklerinin ve forumlarının sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.


admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 28185Forum Kurallarımız sitemizin ihtiyaçları ve gelişimi doğrultusunda güncellenmiş ve genişletilmiştir. Yeni forum kuralları yukarıda yer almaktadır. Site yöneticileri, forum moderatörleri, editörleri, üyeleri ve ziyaretçilerinin bu kurallara uymak zorunda olduğunu, aksi davrananların forum kurallarında sayılan yaptırımlarla karşılaşacağını önemle hatırlatır, saygılar sunarız.

Site Yönetimi
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.  • POPULER KONULAR

Dön Forum İlke ve Kuralları