Ödevim için yardımcı olur musunuz lütfen? (6502 sayılı kanun)

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...
Batuhanxx
Yeni Üye

Ödevim için yardımcı olur musunuz lütfen? (6502 sayılı kanun)

Mesaj gönderen Batuhanxx »

Merhabalar, aldığım bir dersin hocası ödev verdi ama internet erişimim kısıtlı olduğu için dersleri izleyemedim ve bu yüzden ders hakkındaki bilgim sıfır. Bu foruma denk geldim ve sizlerden yardım istemeye karar verdim. Yardımcı olursanız eğer çok ama çok sevinirim. Soru oldukça basit, yani en azından hukuk bilenler için.

Satıcı A ile Tüketici B arasında gerçekleştiğini varsayacağınız bir ayıplı mal ya da ayıplı hizmet alışverişini örnek bir olayla anlatınız.

Anlatacağınız örnek olayda, 6502 Sayılı Kanun'un 5 (beş) adet hükmüne uyan ya da aykırı olan edimlere örnekler veriniz.
Örnek: Tüketici B kişisi, seçimlik hakkını kullanmak istedi (6502 sayılı kanunun 11.maddesi)... vb.

Ödevim sadece bu 2 sorudan ibaret. Lütfen bu ödevi yapmamda bana yardımcı olur musunuz? Ya da internette hazır örnekleri varsa eğer linkte atabilirsiniz. Ben biraz bakındım ama denk gelemedim maalesef. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.