ADLİ KONTROL ADRES DEĞİŞİKLİLİĞİ VEYA GEÇİCİ İZİN ALINMASI DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

ADLİ KONTROL ADRES DEĞİŞİKLİLİĞİ VEYA GEÇİCİ İZİN ALINMASI DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Mesaj gönderen teoman »

Adli Kontrol da Adres Nasıl Değiştirilir

Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliği 43.Madde bu hususta bize yapılması gereken işlemi söylemektedir. “Haklarında adli kontrol tedbiri verilen şüpheli veya sanıkların izin ya da başka denetimli serbestlik müdürlüğüne nakil talepleri değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet savcılığına veya mahkemeye gönderilir.”

Hakkında adli kontrol kararı verilen bir kişinin, herhangi bir sebepten dolayı daha önceden bildirmiş olduğu adresinden farklı bir adrese taşınacak olması halinde, bunu ilgili birimlere bildirilmesi gerekmektedir. Bunun için bildirimde bulunulması gereken birim ise; yargılama aşamasında ilgili Mahkeme, savcılık aşamasında soruşturmayı yürüten savcılık birimidir. Bu birimlere adli kontrol adres değişikliği dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu konuda hazırlamış olduğumuz dilekçe örneği hemen aşağıda yazımızın sonunda paylaşılmıştır.

Adli kontrol izin talebi, Kısa süreliğine bir yere gitmek için

Eğer ki kısa süreliğine adli kontrol ikamet adresinizden ayrılacaksanız bu durumda yine dilekçe ile soruşturma aşamasında soruşturmanıza bakan savcıya, mahkeme aşamasında ilgili mahkemeye dilekçe vermeniz gerekecektir. Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta:izinde olacağınız tarih ya da tarih aralığını açıkça belirtmeli, izne gitmeden bir-iki hafta önce dilekçenin ilgili merciye verilmesidir.
Not:Bir-iki ay gibi uzun sürelerde izin talebi kabul edilmeyebilir bu durumda ilgili makam adli kontrolünüzün geçici süreyle gittiğiniz yere taşınması şeklinde karar verebilir.

Herhangi Bir Bildirimde Bulunmazsam Ne Olur

Eğer adli kontrol kararı tesis edilen adresiniz ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunmaz iseniz; bu durumda halen eski karar geçerli olacak, bu nedenle aynı karakola, mahkeme kararında belirtilen gün ve saatlerde yine giderek imza atma yönündeki yükümlülüğünüz devam edecektir. Bunun ihlali halinde ise; Mahkeme ya da Savcılık tarafından yeni bir karar takdirinde bulunulacaktır. Bunun arasında tabii ki tutukluluk kararı da olabilir. Bu nedenle adres değişikliği için muhakkak hakkınızda yargılama ya da soruşturmanın bulunduğu Savcılık ve Mahkeme birimlerine başvuruda bulunmalısınız.

Adres Değişikliği Kesin Kabul Edilir mi

Bu anlamda takdir yetkisi yine hakkınızda soruşturma ya da yargılama yapan Savcılık ve Mahkeme birimlerinindir. Talebinizin kabulü halinde; yine Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü tarafından yeni adresiniz ile ilgili kolluk birimlerine yazı yazılacak ve durum bildirilecektir. Böylelikle artık yeni adresinize en yakın olan kolluk birimlerine müracaat etmeniz gerekecektir. Ancak tedbiren yeni adresinizde bulunan kolluk birimine ilgili yazışmaların ulaşmasına kadar eski karakola imza atmayı da ihmal etmemek gerekir.

Resim

........CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
.........MAHKEMESİNE

(GEREKÇE YAZILMALI) İş görüşmesi yapmak amacıyla(siz kendi mazeretinizi yazın) İstanbul iline gidecek olmamdan dolayı hakkımda .....Hakimliğinin/Mahkemesinin verdiği adli kontrol imza yükümlülüğü yönünden 01/01/2017-10/01/2017 tarihleri arasında izinli sayılmayı arz ederim. ..../../2019

İsim-Soy isim
İMZA

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Ahmetx
Site Üyesi

Re: ADLİ KONTROL ADRES DEĞİŞİKLİLİĞİ

Mesaj gönderen Ahmetx »

Efendim 15 yıl ceza yedim bu cezanın 6yil 7 ayını yattım yargilama aşamasında mahkeme adlı kontrol şartıyla haftada bir imza verdi ve tahliye etti şu anda iki yıldır düzenli imzaya gidiyorum şimdi adresimi başka yere çalışmak amacıyla taşımak istiyorum dilekçemi yazdım acaba izin çıkarmı