Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Hayattaki herşeyin olasılığının yüzde 50 olduğuna inananlardanım Sevgili theadrial :)

Resim
thaedrial
Site Üyesi

Mesaj gönderen thaedrial »

Evet yapmış olduğum 2. Mahkemede talebimi reddetti gerekçe olarak ilk mahkemenin verdiği kararda usülsüzlük yok denildi ve kesin olarak karar verildi yazmış şimdi nereye itirazda bulunucam?
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

AYM - Bireysel Başvuru
Resim
thaedrial
Site Üyesi

Mesaj gönderen thaedrial »

Yargıtaya itiraz yolu yok değil mi direk AYM bireysel başvuru mu ? Saygılar
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

Evet. Olağan yasa yollarını tüketmiş oluyorsunuz.
Resim
Ecemm
Yeni Üye

Mesaj gönderen Ecemm »

Merhabalar, dün gece trafik çevirmesinde aracımız durduruldu ve sürücü annem olmasına rağmen aracı durdurduklarında sürücü yanı koltuğunda oturan kardeşimin kapısını açarak, çevirme öncesi sürücü değişikliği yaptığımızı iddia ederek anneme hiç yönelmeden kardeşime üfletmeye çalıştılar, o üflemeyince arka koltukta gördükleri bana yöneldiler ve bana üfletmeye çalıştılar. Kabul etmediğimizde anneme üflettiler ve annemde 0 promil çıktı, ikinci kez yaptılar ve yine aynı çıktı. Bunun dökümünü istedik defalarca vermediler. Sonrasında bana yöneldiler, ben üflemeyince asayişi çağırdılar. Kimliğimi uzun süre vermedim. Sonrasında başımda birden 10 tane polis olunca korkudan üfledim ve 0.80 promilden bana işlem yapıp ehliyetime el koydular. Ayrıca 2016da vermiş olduğunuz bir cevapta 2014 yılına ait tutanakta tek polis memurunun imzası varsa itiraz yolu açıktır şeklinde bir emsal karar da göstermişsiniz. Benim tutanağımda da tek imza var. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Kameralarda benim kıllanmadığım görülecektir. Uzun anlattım ama umarım anlatabildim😊
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Ecemm yazdı: 19 Tem 2019 07:17 Merhabalar, dün gece trafik çevirmesinde aracımız durduruldu ve sürücü annem olmasına rağmen aracı durdurduklarında sürücü yanı koltuğunda oturan kardeşimin kapısını açarak, çevirme öncesi sürücü değişikliği yaptığımızı iddia ederek anneme hiç yönelmeden kardeşime üfletmeye çalıştılar, o üflemeyince arka koltukta gördükleri bana yöneldiler ve bana üfletmeye çalıştılar. Kabul etmediğimizde anneme üflettiler ve annemde 0 promil çıktı, ikinci kez yaptılar ve yine aynı çıktı. Bunun dökümünü istedik defalarca vermediler. Sonrasında bana yöneldiler, ben üflemeyince asayişi çağırdılar. Kimliğimi uzun süre vermedim. Sonrasında başımda birden 10 tane polis olunca korkudan üfledim ve 0.80 promilden bana işlem yapıp ehliyetime el koydular. Ayrıca 2016da vermiş olduğunuz bir cevapta 2014 yılına ait tutanakta tek polis memurunun imzası varsa itiraz yolu açıktır şeklinde bir emsal karar da göstermişsiniz. Benim tutanağımda da tek imza var. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Kameralarda benim kıllanmadığım görülecektir. Uzun anlattım ama umarım anlatabildim😊
Yapılan bu işlemlere itiraz ederek görevliler hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunun derim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
Ecemm
Yeni Üye

Mesaj gönderen Ecemm »

Teşekkür ederim Teoman bey, itiraz edeceğim. Tek imza kararı hala geçerli midir peki? Şeklen de itiraz etmeli miyim?
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Ecemm yazdı: 19 Tem 2019 08:04 Teşekkür ederim Teoman bey, itiraz edeceğim. Tek imza kararı hala geçerli midir peki? Şeklen de itiraz etmeli miyim?
Siz karşı verilen hukuka aykırı karara ile şekline de aynı anda itiraz ede bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
observer
Yeni Üye

Mesaj gönderen observer »

merhaba,

aracım sabahın erken saatlerinde trafik vs yoğun değilken önünde ve arkasında 40 metre sonra park edilmez levhası olan yerden çekildi. Sonrasında da adresime park cezası tebliğ edildi. Daha önce başka bir yerde şahısların aynı suçtan 2 kere cezalandıralamayacağına dair bir emsal karar ile yazılan park cezasının iptali ile ilgili bir haber okumuştum. Ancak emsal karar detayına ve dilekçe örneğine ulaşamadım. İtiraz etsem aynı şekilde plakaya yazılan park cezasını iptal ettirme hakkım olur mu, Örnek dilekçe ve emsal karar ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?