Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Güveni Kötüye Kullanma İçin İhtarname Çekmek İstiyorum Nasıl Yazmalıyım

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...
Cevapla
cidetli
Yeni Üye
Mesajlar: 2
Kayıt: 12 Oca 2020 10:08

Güveni Kötüye Kullanma İçin İhtarname Çekmek İstiyorum Nasıl Yazmalıyım

Mesaj gönderen cidetli »

Herkese Merhabalar;

Değerli arkadaşlarım bir sıkıntı geldi başıma bu yüzden sizlere ulaştım, hemen konuya gireyim;

2011 yılında babamdan miras kalan evi satıp daha güzel bir daireyi satın alarak eşimin üzerine yaptım. 2012 yılında eşimin eniştesi yani benim bacanağımı iflastan kurtarmak için evimizi bacanağımıza satmış gibi gösterip bacanağım evin sanki gerçekten satın alıyormuş gibi Türkiye Finanstan 7 yıl vadeli 101.000TL kredi kullanarak satın aldı. Kredi ücreti eşimin hesabına geldi. Bu parayı bankadan nakit alıp bacanağıma 40.0000TLsini elden teslim ettik. 60.000TL sine de eşime yeni bir araba almıştım. Krediye ortaktık. 1050TLsi bana ait 720 TL si bacanağıma aitti. 7 yıl boyunca bacanağım kendi payına düşen kısmı bana elden verir bende kendi payımla beraber 1770 TL her ay endi hesabımdan bacanağımın hesabına eft veya havale yapardım. Yaklaşık 70-80binTL kadarı belkide daha fazlası böyle olmuştur.

Bu kredinin vadesi bitip ödemeleri tamamlanınca evi haklı olarak eşimin üzerine geri istedik, fakat ne bacanağım ne eşim ne de ailesi bu durama yanaşmadı ve ben şuan eşimle boşanma sürecindeyim davalarımız açıldı.

Şimdi ben bacanağıma, eşime ve eşimin erkek kardeşine(bacanağım bu evin satışı için ve sorumluluğunda bir nebze olsa üstünden kalkması için eşimin erkek kardeşine vekalet vermiş) ihtarname çekmek istiyorum, bu 3 şahısa aynı ihtarnamde bu konuyla ilgili nasıl bir ihtarname çekebilirim, yardımlarınıza ihtiyacım var. Hepinize şimdiden ilginiz anlayışınız ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla


Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Mesajlar: 2676
Kayıt: 07 Eki 2016 15:19
Meslek: İcra ve İflas Hukuku
Konum: Virankaya

Re: Güveni Kötüye Kullanma İçin İhtarname Çekmek İstiyorum Nasıl Yazmalıyım

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

İhtarname çekmeden tapu iptal ve tescil davası açabilirsiniz. Ancak profesyonel bir hukuki yardım alın. Durumunuz Google aramalarıyla çözüme kavuşacak kadar basit değil.
Resim
cidetli
Yeni Üye
Mesajlar: 2
Kayıt: 12 Oca 2020 10:08

Re: Güveni Kötüye Kullanma İçin İhtarname Çekmek İstiyorum Nasıl Yazmalıyım

Mesaj gönderen cidetli »

ilginiz ve mesajınız için teşekürler
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj