Sözleşme hükümleri yerine getirilmedi.

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...
balalı
Site Üyesi

Sözleşme hükümleri yerine getirilmedi.

Mesaj gönderen balalı »

Merhaba akrabalarımdan birinin işleri bozuldu ve vergi - banka borçlarını ödeyemez duruma geldi. (Şimdi bundan sonrasını kendi ağzından yazıyorum.) Sahibi olduğum reçel ve turşu fabrikamı maddi yetersizlik ve borçlarım nedeni ile satılığa çıkardım. Taliplilerden birine banka borçlarımın ödenmesine karşılık fabrika mülkiyetini, demirbaşlarını ve içinde bulunan üretilmiş ve üretilecek ürünleri bir sözleşme ile sattım. Sözleşme gereği üç ay içinde banka borcumu ve kalan alacağımı ödeyeceklerdi. Aradan 6 ay geçmesine rağmen banka borçlarım ödenmediği gibi fabrikada bulunan demirbaşlar, mamul haldeki ürünler ile ham maddeleri de satarak gelir sağlamalarına rağmen sözleşme hükümlerini yerine getirmediler. Telefonlarıma çıkmamakta ve ha bugün ha yarın ödeme yapacağız diyerek bu güne kadar hep aldatıldım. Şimdi ise sürekli benimle görüşmemekte ve tabiri caizse kaçıyorlar. Banka ise daha fazla bekleyemeyeceğini ve borcumun ödenmesini istemektedir. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Kendimden vaz geçtim. Çoluk çocuk mağdur haldeler. Bu durumda hakkımı arayabilmem için nereye nasıl müracaat etmem ve hukuken ne yapmam gerekiyor. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.