Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ KARARI

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ KARARI

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

murat5144 Kıdemli (*) Üye

Merhaba değerli Hukukçu arkadaşlar

2014 Yılında işlemiş olduğum suçtan 155,2 den ceza aldım şuan denetimdeyim ancak geçen e devletten baktığımda Asliye hukuk mahkemesinde hakkımda dava açılmış dava açan ise özel bir sigorta şirketi 2014 Yılındaki mağdur olan şirketin zararını karşılamış ve bana bunları geri almak için dava açmış nasıl bir karar çıkabilir ve şuan hiçbir borcu ödeme durumum yok zaten 7 ayrı icra dosyam var.

Saygılarımla

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

murat5144 yazdı:
Merhaba değerli Hukukçu arkadaşlar

2014 Yılında işlemiş olduğum suçtan 155,2 den ceza aldım şuan denetimdeyim ancak geçen e devletten baktığımda Asliye hukuk mahkemesinde hakkımda dava açılmış dava açan ise özel bir sigorta şirketi 2014 Yılındaki mağdur olan şirketin zararını karşılamış ve bana bunları geri almak için dava açmış nasıl bir karar çıkabilir ve şuan hiçbir borcu ödeme durumum yok zaten 7 ayrı icra dosyam var.

Saygılarımla

Öncelikle olayın içeriğini bilmeden konunuzla ilgili bilgi vermenin yanlış olacağını düşünüyorum. Zararın tamamen karşılandığını beyan ediyorsunuz zarar yoksa sigorta şirketinin dava açmasının gerekçesi nedir.? demek ortada giderilmemiş bir zarar varsa sigorta şirketi bu konuda dava aça bilir, zarar tümüyle giderilmiş ise bu konuda sigorta şirketinin dava açmaz yinede açmış ise elinizdeki delillerinizle bu davanın hukuka aykırı bir şekilde açıldığı reddi hususunda taleplerinizi belirtirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Merhaba Teoman Bey

Ben zararı karşılamadım zararı ilgili şirketin sigorta şirketi karşılamış, sigorta şirketi ise karşıladığı zararı benden tahsil etmek istiyor benim ekonomik durumum ise yok 7 ayrı icra dosyam var eğer Asliye hukuk mahkemesi zararı karşılamamı isterse ne gibi olumsuz tablo ile karşılaşabilirim.

Saygılarımla

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

murat5144 yazdı:
Merhaba Teoman Bey

Ben zararı karşılamadım zararı ilgili şirketin sigorta şirketi karşılamış, sigorta şirketi ise karşıladığı zararı benden tahsil etmek istiyor benim ekonomik durumum ise yok 7 ayrı icra dosyam var eğer Asliye hukuk mahkemesi zararı karşılamamı isterse ne gibi olumsuz tablo ile karşılaşabilirim.

Saygılarımla

Sigorta şirketi zararı karşıladığına göre bu zararın bedelini sizden rücu edecek olup işlem doğru. Ha davayı şirket kazanacak o kesin sizden bunun tahsili nasıl olacak hiç bir şeyiniz yok ise bunun tahsili biraz güç olacak.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Cevabınız için teşekkürler Teoman bey

ödeyemeyeceğin için hapis cezası verir mi acaba?

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Borçlar Hukuku