Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Gsm hattı borcu ve sonrasında olanlar

Gsm hattı borcu ve sonrasında olanlar

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

Baharnv Site Üyesi

Merhaba, her zaman sorularima cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim

Yine bir soru sormak istiyorum yan komsumun sorunudur. Oncelikle durumlarindan biraz bahsedeyim.

Komsumun 1 cocugu var ve su an da ikiz bebek bekliyor. Kendisi calismiyor, esi ise erkek berberi. Durumlari ve mal varliklari yok.

Komsum bir gsm sirketinden faturali hat ile bir telefon aliyor ve bir zaman sonra odeyemiyorlar. Ayni zaman da kendi adina babasina da bir hat aliyor o hatla alakali bir skinti yok.

Gsm sirketine ait avukat komsumu neredeyse her gun arayarak borcunu ode yoksa hacze gelecegiz diyor ve babasina aldigi hatta kendi uzerine olunca surekli babasini da ariyorlarmis.

Bugun komsumu yine aramislar ve demisler ki senin ve babanin evine hacze gelecegiz. Bayan resmi nikahla evli ve babasi ile uzak sehirdeler. Bu yuzden babasi da komsumu arayarak asiri derece de kiziyor.

Bu kadin hamile ve her aramadan sonra yemek yemiyor, ayilip bayiliyor. Biraz daha zorlarlarsa sanirim stresten kadina erken dogum yaptiracaklar.

Soru 1)- gsm borcu yuzunden, bayanin her gun taciz ve haciz ile tehdit edilmesi yasal midir?

Soru 2)- Bayanin ikmaeti esinin yaninda ve resmen evli olduklari halde babasinin da surekli aranmasi yasal midir?

Soru 3)- Bayanin evine haczi anladim da babasinin evine de hacze gidilir mi?

Soru 4)- Bu bayan hamile ve cok saf biri bu tehditler yuzunden kadin aglamaktan helak olup, yemek yemeyip, hastalanmaktan bu bebeklerin basina bir is gelirse sorumlusu kim?

Cevaplarsaniz cok sevinirim, saygilarimla...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Baharnv yazdı:
Merhaba, her zaman sorularima cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim

Yine bir soru sormak istiyorum yan komsumun sorunudur. Oncelikle durumlarindan biraz bahsedeyim.

Komsumun 1 cocugu var ve su an da ikiz bebek bekliyor. Kendisi calismiyor, esi ise erkek berberi. Durumlari ve mal varliklari yok.

Komsum bir gsm sirketinden faturali hat ile bir telefon aliyor ve bir zaman sonra odeyemiyorlar. Ayni zaman da kendi adina babasina da bir hat aliyor o hatla alakali bir skinti yok.

Gsm sirketine ait avukat komsumu neredeyse her gun arayarak borcunu ode yoksa hacze gelecegiz diyor ve babasina aldigi hatta kendi uzerine olunca surekli babasini da ariyorlarmis.

Bugun komsumu yine aramislar ve demisler ki senin ve babanin evine hacze gelecegiz. Bayan resmi nikahla evli ve babasi ile uzak sehirdeler. Bu yuzden babasi da komsumu arayarak asiri derece de kiziyor.

Bu kadin hamile ve her aramadan sonra yemek yemiyor, ayilip bayiliyor. Biraz daha zorlarlarsa sanirim stresten kadina erken dogum yaptiracaklar.

Soru 1)- gsm borcu yuzunden, bayanin her gun taciz ve haciz ile tehdit edilmesi yasal midir?

Soru 2)- Bayanin ikmaeti esinin yaninda ve resmen evli olduklari halde babasinin da surekli aranmasi yasal midir?

Soru 3)- Bayanin evine haczi anladim da babasinin evine de hacze gidilir mi?

Soru 4)- Bu bayan hamile ve cok saf biri bu tehditler yuzunden kadin aglamaktan helak olup, yemek yemeyip, hastalanmaktan bu bebeklerin basina bir is gelirse sorumlusu kim?

Cevaplarsaniz cok sevinirim, saygilarimla...

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Bu borçla ilgili olarak her gün avukatın araması mümkün değil diye düşünüyorum, bu arayanlar ya GSM şirketinin elemanlarıdır, yada avukatın yanında çalışan işçilerden biridir. Bu aramaları borçluyu taciz etmek suç mudur tabi ki suçtur.

Avukatta olsa borçluyu devamlı arayamaz ve taciz edemez bu hem ceza hukuku yönünden hemde mesleki disiplin yönünden suçtur ve suç işlemiş olur.

C.savcılığına bu konuda dilekçe ile şikayet ederek kendisinin arandığı telefon no tarih saat olarak not alsın eğer mesaj gönderiyorlarsa onları silmesin ve dilekçesinde bahsederek ayrıca savcıya göstersin ve okutsun şikayetçi olsun. Ayrıca telefon ettiklerinde bu konuda c. savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu veya bulunacağını da onlara söylesin.

Bu kişinin borcundan dolayı kişinin babasının ikamet ettiği eve haciz yapmaları eşyalarını haciz etmeleri hukuken mümkün değildir. Zaten bu borç için borçlunun evinde bile haciz gerçekleştirmek pek kolay değildir.

Borçlunun hakkında icra takibi yapsalar bile borçlu kişi icra dairesine giderek alacaklı ile ödeme taahhüdü adı altında bir taahhüt yapmaması uygun olur, çünkü bu ödeme taahhüdünü yerine getirmediğinde cezai yaptırımı yani 3 aya kadar hapis cezası vardır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Bu haberi ve haber altında bulunan kararları da okuya bilirsiniz.
viewtopic.php?f=11&t=403288
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Borçlar Hukuku