Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Başkasının adına ödenen araç kredisi taksidi tahsili

Başkasının adına ödenen araç kredisi taksidi tahsili

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

Lojawa88 Site Üyesi

Saygıdeğer hukukçular,bir arkadaşımın araç kredisine ait 7 ay taksit ödemesini yaptım.O sıra durumunun sıkışık olduğunu söylemiş ve geri ödeyeceğini beyan etmişti.Fakat üstünden 14 ay geçti hala ödeme yapmadı.Elimde kendi adımla onun kredisini ödediğime dair banka dekontlarım var.Dekontlar üzerinden icra takibi başlatabilirmiyim?Eğer yapabiliyorsam usûl nasıl olmalı?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Lojawa88 yazdı:
Saygıdeğer hukukçular,bir arkadaşımın araç kredisine ait 7 ay taksit ödemesini yaptım.O sıra durumunun sıkışık olduğunu söylemiş ve geri ödeyeceğini beyan etmişti.Fakat üstünden 14 ay geçti hala ödeme yapmadı.Elimde kendi adımla onun kredisini ödediğime dair banka dekontlarım var.Dekontlar üzerinden icra takibi başlatabilirmiyim?Eğer yapabiliyorsam usûl nasıl olmalı?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu konunuz biraz can sıkıcı gece bilir çünkü, icra takibi yaparsınız karşı taraf itiraz eder ve sizde itirazın iptali davasında bu borç ilişkisini ispat etme yükü size düşeceği için zorlanma olacaktır. Elinizdeki belgeler ve sözlü anlaşma neticesinde borcunu ödediğinizi ispat yoluna gideceksiniz.
www.kararara.com

Lojawa88 Site Üyesi

Güntülü üstadım,sonuçta dekontlar resmi banka dekontları.İtiraz olur da dava açarsam hakim bunu dikkate almaz mı?Bir de dediğim gibi üstünden 1 yılı aşkın bir süre geçti,zamanaşımı söz konusu olur mu?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Lojawa88 yazdı:
Güntülü üstadım,sonuçta dekontlar resmi banka dekontları.İtiraz olur da dava açarsam hakim bunu dikkate almaz mı?Bir de dediğim gibi üstünden 1 yılı aşkın bir süre geçti,zamanaşımı söz konusu olur mu?

BANKA DEKONTUNUN İSPAT GÜCÜ HAKKINDA ÇEŞİTLİ YARGITAY KARARLARI
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Lojawa88 Site Üyesi

Takip yapmaya karar verdim,şansımı deneyeceğim.Peki üstünden 1 yılı aşkın süre geçti bu durumda zamanaşımı söz konusu olur mu?

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Borçlar Hukuku