Mernis adresimin nüfustan silinmesi.

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...
kor117
Site Üyesi

Mernis adresimin nüfustan silinmesi.

Mesaj gönderen kor117 » 04 Oca 2019 14:41

MERHABA BENİM ADRESİM VARDI
NUFUS TAN ADRES BİLGİLERİM SİLİNMİŞ NUFUSTA BANA ADINA KAYITLI FATURA AL GEL YAPALIM DİYOR AMA BEN AYNI ADRESTE OTURUYORUM .

BANKALARADA BORCUM VAR NASIL YAPMALIYIM NASIL BIR YOL İZLEMELİYİM.
AVUKATLAR IHTAR CEKECEGINDE ADRES BULAMAZSA N OLUR

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Mernis adresimin nüfustan silinmesi.

Mesaj gönderen teoman » 04 Oca 2019 14:50

Adres beyanında bulunan kişinin beyanı geçerlidir. Beyan edilen adres boş ve veri tabanında mevcut ise tescil işlemi gerçekleştirilir.
Beyan edilen adres daha önce bir başkası tarafından beyan edilmiş ve dolu görünüyorsa beyanda bulunan kişiden beyan ettiği adres ile ilgili doğrulayıcı belge istenir. (Elektrik, su, doğalgaz, sabit telefon faturası veya abonelik sözleşmesi ile ev tapusu veya noterden onaylı kira sözleşmesi) belgelerden birinin ibraz edilmesi halinde kişinin adres beyanı tescil edilir, daha önce adreste oturup, yeni yerleştiği yere adresini beyan etmeyenin adres kayı silinerek adressiz konuma getirilir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

kor117
Site Üyesi

Mesaj gönderen kor117 » 04 Oca 2019 22:12

Peki tamam ama bu esnada avukatlar benim mernis adresimi bulamazlarsa n olur ve n yaparlar yardımcı olursanız ceza yemek istemiyorum

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 05 Oca 2019 09:37

kor117 yazdı:Peki tamam ama bu esnada avukatlar benim mernis adresimi bulamazlarsa n olur ve n yaparlar yardımcı olursanız ceza yemek istemiyorum

Burada hapis cezasını gerektirecek bir durum yok. Bilinen adresine tebligat çıkartırlar buradan dönen tebligat mernis adresine gönderilecek o adreste yoksa Tebligat kanunundaki usulü uygulayacaklar.

WWW.KARARARA.COM

kor117
Site Üyesi

Mesaj gönderen kor117 » 05 Oca 2019 09:45

TEŞEKKÜR EDERİM TEOMAN BEY Tebligat kanunundaki usulü NE DEMEK CEZASI VARMIDIR.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 05 Oca 2019 10:07

kor117 yazdı:TEŞEKKÜR EDERİM TEOMAN BEY Tebligat kanunundaki usulü NE DEMEK CEZASI VARMIDIR.

Ceza yoktur.

WWW.KARARARA.COM