Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Tüzel kişilik

Tüzel kişilik

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

Mesaj 03 Nis 2019 22:59
yusufkeman04 Kıdemli (*) Üye

tüzel kişi olarak bir iş aldım.idare benim ödememi yapmıyor.dava açmak için dava açma ücreti bulamıyorum.şayet dava açarsam hangi dava ad altında açabilirim erken sonuç almak için.saydılarımla

Mesaj 04 Nis 2019 07:55

değerli bilgilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj 04 Nis 2019 17:25

sözleşmeye istinaden icra başlatıp,şayet itiraz edilirse icra iptal davası açmamız daha doğru olmazmı arkadaşlar,değerli bilgilerinizi bekliyorum saygılarımla

Mesaj 04 Nis 2019 20:53

faiz oranı sözleşmede bir ibare yazmıyor.aylık faiz oranı kaçtır.

Mesaj 04 Nis 2019 22:40
IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Ticari işlerde faiz oranı reeskont avanstır. İcra takibi ve sonrasında itirazın iptali makul bir yol.
Resim

Mesaj 04 Nis 2019 23:50

2019 Yılı Ticari işlerde faiz oranı reeskont avanst Yüzde kaçtır.

Mesaj 06 Nis 2019 00:29

Hocam İcra işlemleri başlatıp,idare icraya itiraz ettiğinde,itiraz iptal davasını açtığımda,icra takip esnasında yatırdığımız ödemeyi itiraz iptal davasında açtığımızda davaya mahsup edebilirmiyiz.mahsup edeceksek dava açma limiti için yeterlimi,saygılarımla

Mesaj 06 Nis 2019 21:23

Hocam İcra işlemleri başlatıp,idare icraya itiraz ettiğinde,itiraz iptal davasını açtığımda,icra takip esnasında yatırdığımız ödemeyi itiraz iptal davasında açtığımızda davaya mahsup edebilirmiyiz.mahsup edeceksek dava açma limiti için yeterlimi,saygılarımla

değerli bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Mesaj 07 Nis 2019 15:44
IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Takip ve dava limitinin bir önemi yok.

İtirazın iptali davasında istenen peşin harç ne kadarsa icraya yatırılan kısım az ise mahsup edilir fazlasını tamamlarsın, tam denk gelir ise harç yatırmazsın.
Resim

Sonraki

Dön Borçlar Hukuku