İşçide psikoloji bozukluğu

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
ismir
Site Üyesi

İşçide psikoloji bozukluğu

Mesaj gönderen ismir »

Merhaba. Ben Ankara'da fabrika müdürüyüm İstanbul'a iş için gittiğim bir gece Ankara'daki fabrikada bir işçiyi gece vardiyasına tek başına göndermişler ve fabrikadaki bir alet ile elinde çok ufak bir çizik oluşmuş. Bunun üzerine işçi gidip sağlık raporu almış ve beni vardiyaya tek başıma gönderdiler, bana çok iş yükleyip psikolojim bozuldu diye rapor almış. ilk dava görüldü 5 buçuk ay hapis cezası karar kılındı bunu tazminat cezasına da çevirebilirmişim, hakim davayı erteledi şuan işlemler başlamıycak hemen. Karşı taraf kararı beğenmeyip istinafada gidicekmiş.
Sorum şu bu işçi ile benim aramda fabrika şefi, genel müdür vs birsürü insan var ben neden bu işçinin çalıştıranı olarak gözüküyorum. ben başka bir şehirdeyken yaşanan bu olaydan haberim bile yoktu. işçinin psikolojim bozuldu diye benden para koparmaya çalışmasını nasıl önleyebiliz. Teşekkürler...