Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Kesinleşmiş hükmün uygulanmaması

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
hamza kopal
Site Üyesi

Kesinleşmiş hükmün uygulanmaması

Mesaj gönderen hamza kopal »

manisa 3 iş mahkemesinin2013/172 sayılı kararıyla yaşlılık aylığı 2016 yılında bağlandı ve yargıtay 10.hukuk dairesi tarafından onandı.ancak sgk 4152 gün yarine 3609 gün üzerinden kısmen karara uydu.(sgk müfettiş raporuyla 3 iş yeri hizmetim iptal edilmiş ve bunu mahkeme sürecinde mahkemeye sunmamış)
2017 YILINDA SGK aylıklarımı kesti ve geriye dönük aldığım ücreti faiziyle geri istedi bende kurum kararının iptali için 3.iş mahkemesine dava açtım mahkemece ve istinaf tarafından uygun görüldü ancak yine yargıtay 10.hukuk dairesince bozularak yeniden dava başlayacak.
kesinleşmiş mahkeme kararlarının uygulanmasına ilişkin ve durumumla ilgili uygun anayasa mahkemesi ve ahim kararlarına ihtiyacım var.anyasa mahkemesine başvurada bulunmayı düşünüyorum.saygılar hamza kopal