Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 7. Hukuk Dairesinden 22. Hukuk Dairesine giden dosyalar sıralaması

7. Hukuk Dairesinden 22. Hukuk Dairesine giden dosyalar sıralaması

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...

amore67 Site Üyesi

Mesajlar: 4


2016 yılında 7. h.d ne giden dosyam 2017de 22.h.d ne gönderildi.hala arşivde olarak görünüyor 7. h. sıraya göremi yoksa 22. h daki sıraya göremi bakılıyor


teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21587


amore67 yazdı:
2016 yılında 7. h.d ne giden dosyam 2017de 22.h.d ne gönderildi.hala arşivde olarak görünüyor 7. h. sıraya göremi yoksa 22. h daki sıraya göremi bakılıyor22. Hukukta ki sıraya göre bakılır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

amore67 Site Üyesi

Mesajlar: 4


Peki 22.hukuk kaç numaralı dosyada yada hangi yılın dosyasına bakıyor öğrenme şansımız varmı.

amore67 Site Üyesi

Mesajlar: 4


merhaba 22.hukuktaki karara çıkan dosyalar 9 haziranda sona ermiş karara çıkan diğer dosyalar yüklenmeye devam edermi? yaklaşık olarak 2 yıl oldu dosyam yargıtaya gideli tahmini sıram ne zaman gelir bilginiz olurmu. 2017 ye 27 binlerde dosya numarası

Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 28857amore67 yazdı:
merhaba 22.hukuktaki karara çıkan dosyalar 9 haziranda sona ermiş karara çıkan diğer dosyalar yüklenmeye devam edermi? yaklaşık olarak 2 yıl oldu dosyam yargıtaya gideli tahmini sıram ne zaman gelir bilginiz olurmu. 2017 ye 27 binlerde dosya numarası


Yargıtay'da dosya inceleme aşamaları

Hukuk dairelerinde yerel mahkemeden gelen dosya kayıt edilir ve daire esas numarası alır. Dosyanın takibi esas numarası üzerinden yapılır Kayıt edilen dosya ön incelemesi yapılmak üzere ilgili tetkik hâkimine gönderilir. Ön inceleme ile görevli hâkim tarafından dosya ön inceleme sonucuna göre ilgili birimlere gönderilir.

Ön incelemeden duruşmalı olarak ayrılıp gönderilen dosya duruşma memuruna iletilir. Duruşma memuru dosyaya duruşma tarihini ve duruşma saatini verir ve dosyayı tebligatı yapılmak üzere tebligat memuruna gönderir.

Tebligat memuru dosyanın tebligatını hazırlar ve dosyayı sırasını beklemek üzere tevzi bölümüne teslim eder.

Tevzi memuru ilgili dosyayı ilgili tetkik hâkimine teslim eder. Tetkik hâkimi dosya incelemesini yapar, müzakere sonrasında müzakerede karara bağlanan dosyaları karar bölümüne teslim eder.

Karar memuru dosya karar numarasını verir. Karar numarası verilen dosyanın ilamı, ilam memuru tarafından yazılır. İlamı yazılan dosya kontrol edilip onaylanmak üzere ilam memuru tarafından yazı işleri müdürüne teslim edilir.

Yazı işleri müdürü ilamı kontrol eder onaylama işlemini yapar. İlam onay işlemi yapılan dosya kapatılmak üzere posta bölümüne teslim edilir.

Posta memuru dosyayı kapatır ve yerel mahkemesine postalar.

Yargıtay'da dosyayı öne aldırma başvurusu
Yargıtay'da bulunan dosyalar için öncelik isteyen taraf ya da vekili, öncelikli inceleme isteğinin dayanağı olan mazeretini açık ve net olarak belirten bir dilekçe ile dosyanın bulunduğu ilgili daireye başvuruda bulunur. İlgili Daire tarafından dilekçe değerlendirilerek kabul edilirse dosya öncelikli olarak işleme tabi tutulur.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.


Dön İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku