Muayene Kayıtları, Eksik Evrak, Yenilenmesi Talebi...

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
esashakkındamütalaa
Site Üyesi

Muayene Kayıtları, Eksik Evrak, Yenilenmesi Talebi...

Mesaj gönderen esashakkındamütalaa »

Selamlar

Bir hukukçu değilim(Maalesef olamadım), kendi çabalarımla kazanmaya çalıştığım hizmet tespiti konulu bir iş davasında davacıyım.

İşletmede çalıştığım günlerin tespiti ile bunların SGK kayıtlarına işlenmesi talepli açtığım davada delilim oldukça az. Bunlardan en önemlisi olarak düşündüğüm ise şoför olarak çalıştığım aracın Tüvtürk muayene istasyonunda tutulan muayene kayıtları. Mahkemenin 2. celsesinde delil listemde bulunan bu kayıtların istenmesi talebim okundu ve kuruma yazı gönderildi. Uyap kayıtlarına göre dün bu bilgiler mahkemeye ulaşmış ancak işe yaramaz durumda. Gönderilen bilgilerde sadece araç muayene raporu var. Aracı istasyona götüren şoför bilgileri yok. Sadece aracın muayene durumu/raporu gönderilmiş. Şimdi 6. ayda 3. celse duruşmada bunların bir işe yaramadığı belli olacak.

Ben kayıtlarda "aracı şu TC numaralı şu kişi muayeneye getirmiştir" şeklinde bilgi var olduğunu biliyorum. Ama bu değil sadece muayene raporu gönderilmiş ve şoför ismi yok.

3. celseden önce ne yapabilirim. Yani mahkemeye tekrar dilekçe versem duruşmadan önce tekrar istenir mi? Ya da bu yanlış belge yüzünden delil geçersiz mi sayılır?

Durumu anlatmaya çalıştım, bu aşamada özellikle bu kayıtların işe yarar şekilde dosyaya eklenmesi için neler yapılabilir?

Yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Muayene Kayıtları, Eksik Evrak, Yenilenmesi Talebi...

Mesaj gönderen Birbilen »

Mahkemeye duruşma gününü beklemeden dilekçe ver, yanlış göndermişler tekrar istensin diye talep et, hakim kabul ederse yeniden celseyi beklemeden yazar, yok illa duruşma günü bakarız zaten covid var derse duruşmada yeniden istenmesine karar verilir. Merak etme delilin kaybolmaz gelir...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
esashakkındamütalaa
Site Üyesi

Re: Muayene Kayıtları, Eksik Evrak, Yenilenmesi Talebi...

Mesaj gönderen esashakkındamütalaa »

Teşekkür ederim.

Dilekçe hazırlayayım o zaman.

Saygılarımla