Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Özel Güvenlik görevlileri fazla mesai

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
CEVDET BAY
Yeni Üye

Özel Güvenlik görevlileri fazla mesai

Mesaj gönderen CEVDET BAY »

Gaziantep te özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım. Ağustos 2021 de 12/36 çalışıyorduk. 26.08.2021 tarihinde arkadaş rapor almış sorumlu güvenlik arkadaş beni arayarak gece 20.00 /08.00 nöbete arkadaş rapor aldığı için benim gelmemi söyledi bende geldim. O hafta mesaiden beraber 5 gün çalışmış oldum.
9 ayın 12 sinde maaş bordrosu geldi. Bana mesai yatmamış 8. Ayda normalde 16 gün nöbetim var 1 gün de arkadaşın yerine gittim toplam 17 gün.
Yetkililerden sorduğumda ay içinde 195 saati aşmadığı için mesai yazılmamış. Ben o hafta 5 gün çalışmamıştım 5×11=55 saat eder. 17×11=187 saat yapıyormuş.
Halbuki benim bildiğim iş kanunu 63. Madde Genel bakımdan çalışma süresi haftada en çok kırkbeş saattir.
Aksi kararlaştırılmamışsa bu süre, işyerlerinde haftanın çalışılan günlerine eşit ölçüde bölünerek
uygulanır. Demektedir bu konuda ne yapabilirim.