HANGİ SÜREÇLERDE DAVAYI ISLAH YAPABİLİRİZ....

Ticari İşletme, Tacir, Anonim ve Limited Şirketler, Sigortacılık, Deniz Ticareti, Taşıma, Çek, Bono, Kıymetli Evrak, Kambiyo Senetleri, Kooperatifler, Kollektif ve Komandit Şirketler...
yusufkeman04
Kıdemli * Üye

HANGİ SÜREÇLERDE DAVAYI ISLAH YAPABİLİRİZ....

Mesaj gönderen yusufkeman04 » 25 Nis 2019 13:47

IŞIKDEMİR Bey Öncelikle Aydınlatıcı Bilgiler İçin tşk ederim.

Soru şu.
Kamu Kurumun Fazla İmalatlara istinaden dava açtım.tabiki miktar belli olmdığı için düşük bedel üzerinde davayı açtık.Bilirkişi raporuna istinaden mikkat belli oldu.şu durumda dava ıslah olacak.

Bunlara Cevap vermenizi istiyorum.

Hakim lehimize karar verirse,idare doğal olarak istinaf yada yargıtaya gönderecek.
1.Istınaf ve Yargıtaya gidecek dosyayı ISLAH etmeye gerek varmı.Yada ıslah herzaman mümkündür.?
2.şayet ıstınafa vede yargıtaya gitmeden ıslah yaparsak davayı istinaf ve yargıtay bozarsa,karşı tarafa vakelet ücreti islah edilen miktar üzerindemi çıkar?
3.Şayet Yerel Mahkeme Davayı Red ederse,islah yapmadan istinaf ve yartıtaya gönderdiğimizde bizim lehimize bozulup gelirse,tekrar islah yapılabilirmi.saygılarımla

yusufkeman04
Kıdemli * Üye

Re: HANGİ SÜREÇLERDE DAVAYI ISLAH YAPABİLİRİZ....

Mesaj gönderen yusufkeman04 » 26 Nis 2019 15:46

Değerli bilgi ve düşüncelerinizi bekliyorum....

yusufkeman04
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen yusufkeman04 » 27 Nis 2019 09:24

Arkadaşlar Haksız Fiilden Dolayı Miktarı Belirsiz Olduğu İçin, düşük bir bedel üzerinde dava açtık.Yerel Mahkeme Tarafından DAVA red edildi.Şuan Temyizde.
Şayet Temyizde Yerel Mahkemenin Kararı Bozulursa,lehimize karar verilirse,Miktarı ISLAH edebilirmiyiz.Saygılarımla

yusufkeman04
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen yusufkeman04 » 28 Nis 2019 09:03

Değerli Site Yönetici Üyleri,Yöneticileri,Hukukçu Arkadaşlar,Yorumlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 28 Nis 2019 11:48

yusufkeman04 yazdı:Arkadaşlar Haksız Fiilden Dolayı Miktarı Belirsiz Olduğu İçin, düşük bir bedel üzerinde dava açtık.Yerel Mahkeme Tarafından DAVA red edildi.Şuan Temyizde.
Şayet Temyizde Yerel Mahkemenin Kararı Bozulursa,lehimize karar verilirse,Miktarı ISLAH edebilirmiyiz.Saygılarımla
https://www.kararara.com/?ie=utf-8&cof= ... 2&sa=A+R+A
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.