Çalınan çekin kırdırılması

Ticari İşletme, Tacir, Anonim ve Limited Şirketler, Sigortacılık, Deniz Ticareti, Taşıma, Çek, Bono, Kıymetli Evrak, Kambiyo Senetleri, Kooperatifler, Kollektif ve Komandit Şirketler...
Ferhat81
Yeni Üye

Çalınan çekin kırdırılması

Mesaj gönderen Ferhat81 »

Merhaba.

Kaybettiğim müşteri çeki için iptal davası actim mahmekemeye çıktım o zamana kadar çek tahsil oldu mahkeme tarafından çeki ibraz edilen firma bulundu.
Davacıya çeki ibraz eden x san tic ltd şti firmaya karşılı iade davası açıp dava açıldığına dair dosya bilgilerini mahkememize sunmak üzere 2 haftalık kesin süre verilmesine. Bu süre zarfında ara karar
Gereğini yerine getirmemesi durumunda davanın reddedileceğinin ihtarına (ihtar edildi )

acaba bunun sonucu ne olacaktır bir senedir mahkemelere gidip geliyorum paramı iade alabilecek miyim bu firmadan bu firmadan daha önce zaten 4 5 kişinin elinden dolanmış çek

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Çalınan çekin kırdırılması

Mesaj gönderen Birbilen »

Mahkeme çeki ibraz eden şirkete karşı iade davası açıp dava bilgilerini mahkemeye getirirsen yargılamaya devam ederim yoksa davanı reddederim demiş. Mahkeme ne diyorsa yap bence.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Ferhat81
Yeni Üye

Re: Çalınan çekin kırdırılması

Mesaj gönderen Ferhat81 »

Bilginiz için teşekkür ederim

Aslında durum şöyle çeki bulan kişiler benim tanıdıklarım. Çeki kaybettiğim gün yakın akrabamın dükkanın önünde arabamı park etmiştim. Kendilerine çeki kaybettiğimi söylediğinde çelişkili ifadelerde bulundular. Onlardan şüphelendim ama bazı şeyleri zamana bırakmak zorunda kaldım iptal davası açtım muhakeme Çekin tahsil edildiğini söyledi çeki tahsil eden firma yoluyla çekeceği atan firmaları ve şahısların buldum Ve en sonunda çeki sözde bulanlara onların demesiyle ulaştım tahminimdeki gibi çıktı çeki alan kişiler benim tanıdıklarım çıktı çeki kaybettiğim gün de özellikle sormuştum onlara haberimiz yok bize gelirse sana haber veririz dediler. Amını çekti benim çocuğum olmadığı için onlar biz seni çeke olduğunu bilmiyorduk dediler Benim yeni şoförüm bulmuş çeki deyip işin içinden çıktılar. Aslında benim onlara dava açmam lazım çeki kırdırmışlar. Ama akrabam olduğu için ilerde husumet olur diye bir şey yapmak istemiyorum onlar parayı veririz diyorlar ama 8 ay sonra iki arada bir derede kaldım yabancı olsa sonuma kadar davayı sürdürdürdüm