Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Tapu iptal davasında ben yaptım ben aldım..

Mülkiyet, Menkul, Gayrimenkul, Kat Karşılığı İnşaat, Ayni Hak, Tapu Sicili, Tapu İptali, Tescil, Kadastro, Orman, Zilyetlik, İrtifak, İpotek, Rehin, Muvazaa, Hazine, Ecri Misil, Satış Vaadi...
Cevapla
neolur
Kıdemli * Üye
Mesajlar: 80
Kayıt: 19 Oca 2021 02:49
Meslek: Emlak
Konum: Yalova
İletişim:

Tapu iptal davasında ben yaptım ben aldım..

Mesaj gönderen neolur »

Tapu iptal davasında ben yaptım ben aldım demek ile oluyor mu?
Hakim sadece tapu sahibinin lafına mı bakarak işlem yapıyor?

Benim babam 1997 yılında bir arsa alıyor ve arsanın tapusunu babasının üzerine yapıyor. 1999 ile 2000 yılında'da kredi çekerek 2 katlı ev yapıyor. Kredi makbuzları ve inşaatı yapan kişiler + nalbur satan kişide tanık olarak dinleniyor inşaatı yaptığı vs herşey ortada fakat babamın babası arsa tapusu üzerinde olduğu için ben yaptım ben aldım demeyle oluyor mu? Herhangi bir evrak hiçbirşey koymuyorlar diğer kardeşler dava dilekçesinde ben kendim yaptım ben kendim paramla aldım yazıyor o kadar. Hakim burada davalı tarafın ağzından çıkan laf ilemi hareket ediyor yoksa somut delil sunmak zorunda değil mi? Biz davacı taraf olarak nasıl somut delil sunuyor isek karşı taraf sunmak zorunda değil mi?

Karşı taraf binayı yaptığımızı kabul ediyor fakat dilekçede Binayı yapsa bile bina kadere kalmıştır yazmışlar.

KISACA: Hakim İKRAR ile mi hareket edicek SOMUT delil istemiyecek mi?
Dava Baba ile Oğul arasında geçiyor. Bilgi verirseniz sevinirim.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj