Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku Borcumdan Dolayı Miras Payım....

Borcumdan Dolayı Miras Payım....

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

Kısal Site Üyesi

5 Kardeşiz.
Babam 20 yıl önce, Annem ise 10 yıl önce vefat etti.

Memlekette tapuları babamın üzerine olan birkaç arazi ve evimiz vardı.

Babamın ve annemin vefatından sonra şu güne kadar hiçbirimiz veraset intikal veya reddi miras gibi işlemler yapmadık.
Yani babamın vefatının üzerine 20 yıl geçti ve biz çocukları olarak mirasıyla ilgili hiçbir işlem yapmadık.

Borçlu olduğum bir icra dosyasında, geçen sene rahmetli babam ve annemin dosyaya (muris) olarak eklenmiş olduğunu gördüm e-devlette.

Sormak anlamak istediğim bu ne anlama geliyor? Tahmin ettiğim gibi bu olası miras paylaşımında benim payıma düşenle ilgili bir tedbir ve tahsilat yöntemi midir? Alacaklı bu yolla sonuca nasıl gidebilir veya ben nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca geçmişte ortağı ve yetkilisi olduğum iki şirketten dolayı vergi cezam var hisse payım kadar üzerimde.

Genel olarak durum bu. Muris olarak rahmetli babam ve annemin eklenmiş olması ne anlama geliyor ve ben ne yapabilirim? İcra dosyasındaki borcum senete kefil olarak imzamdan dolayı. Asıl borçlu ödemiyor imkanı olduğu halde ve ben de bu nedenle ödememeye gayret ediyorum.

Teşekkürler şimdiden.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Kısal yazdı:
5 Kardeşiz.
Babam 20 yıl önce, Annem ise 10 yıl önce vefat etti.

Memlekette tapuları babamın üzerine olan birkaç arazi ve evimiz vardı.

Babamın ve annemin vefatından sonra şu güne kadar hiçbirimiz veraset intikal veya reddi miras gibi işlemler yapmadık.
Yani babamın vefatının üzerine 20 yıl geçti ve biz çocukları olarak mirasıyla ilgili hiçbir işlem yapmadık.

Borçlu olduğum bir icra dosyasında, geçen sene rahmetli babam ve annemin dosyaya (muris) olarak eklenmiş olduğunu gördüm e-devlette.

Sormak anlamak istediğim bu ne anlama geliyor? Tahmin ettiğim gibi bu olası miras paylaşımında benim payıma düşenle ilgili bir tedbir ve tahsilat yöntemi midir? Alacaklı bu yolla sonuca nasıl gidebilir veya ben nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca geçmişte ortağı ve yetkilisi olduğum iki şirketten dolayı vergi cezam var hisse payım kadar üzerimde.

Genel olarak durum bu. Muris olarak rahmetli babam ve annemin eklenmiş olması ne anlama geliyor ve ben ne yapabilirim? İcra dosyasındaki borcum senete kefil olarak imzamdan dolayı. Asıl borçlu ödemiyor imkanı olduğu halde ve ben de bu nedenle ödememeye gayret ediyorum.

Teşekkürler şimdiden.

Bu durum sizin babadan ve anneden kalan miras hissenize haciz konulma işlemini göstermektedir. Alacaklı bir dizi işlem yaparak size düşecek payı hesaplatıp alacağını bu yolla almaya çalışacaktır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Miras Hukuku