Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku Tarla satışı olacaktı ama mirasçılardan biri yoğun bakıma alındı. Ne yapacağız?

Tarla satışı olacaktı ama mirasçılardan biri yoğun bakıma alındı. Ne yapacağız?

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

sebmer Site Üyesi

Mesajlar: 8


Merhaba. 5 kardeşin Elbirliği halinde mirasçı olduğu küçük bir tarla var. İntikal işlemlerini tamamladık, tapuyu aldık. Satış için müşteri bile çıktı, satış belgelerini hazırlamak üzereydik ki mirasçı kardeşlerden biri rahatsızlanarak yoğun bakıma alındı. Şimdi onun adına ne işlem yapmamız gerekiyor? Yol gösterir misiniz? Hepimizin de acil bu satıştan gelecek paraya ihtiyacımız var. Küçük yerdeyiz, danışabileceğimiz bir avukat yok. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.


Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2410


sebmer yazdı:
Merhaba. 5 kardeşin Elbirliği halinde mirasçı olduğu küçük bir tarla var. İntikal işlemlerini tamamladık, tapuyu aldık. Satış için müşteri bile çıktı, satış belgelerini hazırlamak üzereydik ki mirasçı kardeşlerden biri rahatsızlanarak yoğun bakıma alındı. Şimdi onun adına ne işlem yapmamız gerekiyor? Yol gösterir misiniz? Hepimizin de acil bu satıştan gelecek paraya ihtiyacımız var. Küçük yerdeyiz, danışa bileceğimiz bir avukat yok. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.Öncelikle hastanız için geçmiş olsun dileklerimi sunar Allah tan acil şifalar dilerim. Konunuz gerçekten sıkıntılı bir durum almış, Burada hastanıza vasi tayin etmekten başka bir çare pek göremiyorum bu işlemde biraz uzun sürer bu süre içerisinde hastanın da akıbetinin ne olacağı belli olmaz vasi tayini davası bitmeden hasta hastaneden çıka bilir. Hasta hayatını kay bede bilir bu sefer dava konusuz kalır diğer hastanın mirasçıları ile uğraşırsınız, tek yol bu vasi atama durumu görülmektedir başkada yapılacak bir işlem pek görülmemektedir.
www.kararara.com  • POPULER KONULAR

Dön Miras Hukukucron