Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Anayasa Hukuku Yargılamanın yenilenmesi süreleri

Yargılamanın yenilenmesi süreleri

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru, İnsan Hakları, Temel Hak ve Hürriyetler, Yasama, Yürütme Yargı Erkleri, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar Kurulu, TBMM, Üniversiteler...

ersin16 Site Üyesi

iş mahkemesinde görülen kesinleşmiş bir davadan 6 yıl sonra taraflardan birinin mahkeme ve bilirkişilere yalan ifade verdiği ses kaydı ile tespit olunup iş mahkemesine yargılamanın yenilenmesi dilekçesini verdik.

iş mahkemesi sekreterliğine harç miktarını sorduk .şimdi harç yatırmayacaksınız denildi.biz tebligatla bildireceğiz denildi..
İş mahkemesinin verdiği ara kararda harç yatırılmadığı ve 3 aylık yargılama yenileme süresinin geçtiğinden dolayı yargılama yenileme yapılamayacağına karar verilmiş.
Benim bildiğim kadarıyla yargılama yenilemede herhangi bir süre kısıtlaması yok.bu konuda yardımcı olurmusunuz.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ersin16 Site Üyesi

şu nu öğrenmek istiyorum.Yargılama yenileme dilekçesini verirken harç yatırmam gerekiyormuydu.Ara kararda harç yatırılmadığından diyor.
Yargılama yenileme kabul edildikten sonra yatırılmıyor mu harçlar.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ersin16 yazdı:
şu nu öğrenmek istiyorum.Yargılama yenileme dilekçesini verirken harç yatırmam gerekiyormuydu.Ara kararda harç yatırılmadığından diyor.
Yargılama yenileme kabul edildikten sonra yatırılmıyor mu harçlar.

Önce kabul edilip edilmedi kararından sonra diye biliyorum bu verilen karardan bende bir şey anlamadım doğrusu.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Anayasa Hukuku