Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Kira Hukuku Evden çıkmak ve kefillik

Evden çıkmak ve kefillik

Kira Sözleşmesi, Kira Süresi, Kira Bedeli, Alt Kira, Ürün Kirası, Tahliye Taahhütnamesi, Fesih İhbarı, Kira Artırımı, Kira Bedelinin Tespiti, Emlakçı ve Komisyoncu, Kat Mülkiyeti...

Mesaj 27 Şub 2019 20:54
allalone Site Üyesi

Merhabalar bi sorum olucaktı,

Birlikte eve çıktığım bir arkadaşımın yanından ayrılmak istiyorum ancak kendisi yanına başka birini bulmadan benim çıkmama izin vermiceğini ve avukata gideceğini söylüyor ancak benim ev kira sözleşmesinde imzam ve adım geçmiyor yalnızca kefil olarak görünüyorum.Bu durum ben evden çıkarsam benim için ne gibi sorunlar yaratabilir

Mesaj 27 Şub 2019 22:22
IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Kefil, ancak kira sözleşmesinde belirtilen süre içerisindeki borçlar için ev sahibine karşı sorumludur. Arkadaşınıza karşı bir sorumluluğunuz yoktur.
Resim

Mesaj 27 Şub 2019 22:59
allalone Site Üyesi

IŞIKDEMİR yazdı:
Kefil, ancak kira sözleşmesinde belirtilen süre içerisindeki borçlar için ev sahibine karşı sorumludur. Arkadaşınıza karşı bir sorumluluğunuz yoktur.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,sözleşme ağustos ayında bitiyor ancak herhangi bi sorun çıkarır mı yine de ?

Mesaj 27 Şub 2019 23:45
IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Dediğim gibi arkadaşınız sizden bir hak iddia edemez.

Ama siz evden ayrıldığınızda arkadaşınız da ayrılırsa ya da kirayı ödemezse ev sahibi ikinizden birden isteme hakkına sahiptir.
Resim

Dön Kira Hukuku