Mesken olan dairede gıda ticareti satışı yapmak

Kira Sözleşmesi, Kira Süresi, Kira Bedeli, Alt Kira, Ürün Kirası, Tahliye Taahhütnamesi, Fesih İhbarı, Kira Artırımı, Kira Bedelinin Tespiti, Emlakçı ve Komisyoncu, Kat Mülkiyeti...
Leyla5
Yeni Üye

Mesken olan dairede gıda ticareti satışı yapmak

Mesaj gönderen Leyla5 »

Merhaba. Sizlere bir sorum olacaktı?.
8 daiereli bir apartmanda ev sahibi olarak 2 katta oturuyorum. Apartmanında 3 katta kiracı olarak oturan bir bayan evinin bir odasını kendi adına kurduğu Instagram ve facebookta ki gıda üzerine yiyeceklerinin satışını yapıyor. Hatta dışarıda da reklam alıp bu ürünleri bulunduğum ilçe dışında Türkiye'nin birçok iline kargo ile satışını yapmakta. Beni rahatsız eden durum böyle bir izin kat mülkiyeti kanunda yer alıp almadığı ile ilgi. Çünkü ürünlerini dairesinin içi dışında apartman merdivenin de, terasta hatta giriş kapısının olduğu yerde sıralamış ve kolileme işlemlerini bile merdiven girişinde yapıyor. Benim dışımdada herkes bu duruma göz yummuş nedense. Bu nedenle oturduğum yerdeki belediye gidip şikayette bulunmak istiyorum. Çünkü hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum. Ayrıca apartman kurallarını ihlal eden biri.Yani evine kurduğu makinanın sesi yada ürünlerini almak için gelenlerin benim zilime basıp rahatsızlık vermeleri hatta yaptığı ürünleri ucuza getirmek için kırık pis yumurtalar kullandığını gördüm. Sorum şu gerekli yerlere başvurumu yaptığımda bu kişilere cezai işlem uygulanır mı acaba .

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Mesken olan dairede gıda ticareti satışı yapmak

Mesaj gönderen Birbilen »

Nazar etme ne olur çalış senin de olur :)

İşin esprisi bir yana apartman dairesinde ticaret yapılamaz, ihbar durumunda belediye gereğini yapar...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Leyla5
Yeni Üye

Re: Mesken olan dairede gıda ticareti satışı yapmak

Mesaj gönderen Leyla5 »

Ruhsatsız ve insansağlını tehlikeye atacak işi kıskanmak (•‿•) çok şükür ben mesleğimden memnunum. İnşallah ihbarımı ciddiye alırlar. Teşekkür ederim.