Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

KİRA ÖDEME SORUSU

Kira Sözleşmesi, Kira Süresi, Kira Bedeli, Alt Kira, Ürün Kirası, Tahliye Taahhütnamesi, Fesih İhbarı, Kira Artırımı, Kira Bedelinin Tespiti, Emlakçı ve Komisyoncu, Kat Mülkiyeti...
ousyldz11
Yeni Üye

KİRA ÖDEME SORUSU

Mesaj gönderen ousyldz11 »

Merhabalar ben öğrenciyim size kafamı bulandıran bir soruyu sormak istiyorum. Ben üniversite için ev tuttum fakat kira ödemesini emlakçı banka üzerinden kabul etmeyeceğini banka üzerinden kira yollanması halinde %18 verginin benim tarafımdan karşılanacağını söyledi elden kira ödendiği takdirde yine de makbuz keseceğini söyledi %18 vergiyi ne zamandan beri kiracı ödüyor? yaptığı şey yasak değil mi?

neolur
Kıdemli * Üye

Re: KİRA ÖDEME SORUSU

Mesaj gönderen neolur »

Böyle birşey yok seni kandırmışlar.
mali68
Yeni Üye

Mesaj gönderen mali68 »

Boyle birsey yok senin ev sahibin devletten kira gelir vergisi kaciriyor;makbuz hikaye bence o yalan...
Sana bankaya yatirma diye %18 fazla demis cunku devletten vergi kaciriyor senin banka uzerinden kira odemeni yapmani engellemek icin demis oyle...
uzerinden %18 alarak kar saglamak istemis :) Cunku devlete kira gelirini bildirip vergi vermesi lazim.
Kesin vergi beyan etmiyor ve vergi kaciriyordur.
Ev sahibinin vergi kacirdigini ihbar et,benim bildim artik kira odemeleri sadece bankadan odeniyor?
Gecmis olsun...
mali68
Yeni Üye

Mesaj gönderen mali68 »

mali68
Yeni Üye

Mesaj gönderen mali68 »

Bence e devlet den emlakcin ve evsahibini vergi kacirio diye sikayet hemde odul kazan arada :)
Ikramiye odul secenegini isaretle...
Senin hem emlakcin hemde ev sahibin vergi kaciriyor...
mali68
Yeni Üye

Mesaj gönderen mali68 »

Pardon o vergi ihbari kibris mis :)
Vergi ihbar icin birde isimsiz basvuru olmali email le fln bence tr de ?
mali68
Yeni Üye

Mesaj gönderen mali68 »

1 - Bu emlakci ve evsahibi devletten vergi kacirmak icin sana %18 demisler gozunu korkutmuslar ve seni elden kira odemeye tesvik etmisler
2 - Acaba ev sahibinle mi yoksa emlakci ile mi kira kontratin var?Cunku ornegin emlakci oturdugun evin sahibine evi 1000 Tlye tuttular abi der al sana heray elden kiran gule gule kullan vb kendi sana evi 2000Tl ye kiralar vb yada kiracilar ev sahibi gibi senin gibi ogrencilere ihtiyaci olanlara kiralama yapmakta vb...
3 - Hem emlakci hem ev sahibi vergi kacirio bunlari e devlet den sikayet edip odul al
4 - Bence gercek ev sahibin kim onu bi ogren oturdugun adresi ve kira kontratinla bi savciliga basvur nolur nolmas yani ilerde lasim olur cok 3kagit var ulkede maalesef sark kurnazi herkez zeki :)
bence en iyisi ayril onlar saglam papuc degiller
5 - Devlet de ucretsis barinma saglamali ogrenci-fakirlere vb...
6 - Hersey de bi 3 kagit var ayip :) sark kurnazligini birakmamiz lasim
7 - Sende bu isin icinde olarak bu duzene hizmet ediosun belki abi durumum kotu diycende sende ilerde vergi kacirip uckagit yapcan yada bi ilac firmasinda caliscan yani balik kokuo iste :) Ilac firmalari artik ilac vermio piasaya da krisden dolardan vb...:)