Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Banka ve Tüketici Hukuku Letgo'da sattığım ürünü bozup bana dava açıyor

Letgo'da sattığım ürünü bozup bana dava açıyor

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...

eminalgul Site Üyesi

Letgoda bir ürünü satısı gercekleştirdim 2100 tl tutarında anakart ve işlemci özellikle satmadan önce parçaların sağlam oldugundan emin olup test ettim adamla anlaştık ürünü bir arkadası gelip benden aldı ardından 1 hafta kadar arkadasında kalmıs aldıktan sonra ürünü nasıl almıs bilmiyorum arkadasından teslim almıs bunun üzerinden 3 hafta gibi uzun bir süre geçti ve bana ulaşıp üründen sorunlar var falan dedi ve iade istedi bende sağlam verdigim ürünü bozuk iade almadım haliyle ama yinede adam beni cok darladı benden dedim git servisine yolla neyse karsılıyım dedim fazla darladı cunki sonrasında adalet okuyan arkadasım bu konuda herhangi bir sorumluluk almak durumda bulunmuyorsun dedi bende adama acıklamasını yapıp engelledim gecenlerde bana bir mesaj yolladı hakkımda bir sorusturma acmıs anladıgım kadarıyla TCK m158/1-f üzerinden suanda tam olarak ne ile karsı karsıyayım ve nasıl bir yol izlemeleyim yardımcı olursanız sevinirim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

eminalgul yazdı:
Letgoda bir ürünü satısı gercekleştirdim 2100 tl tutarında anakart ve işlemci özellikle satmadan önce parçaların sağlam oldugundan emin olup test ettim adamla anlaştık ürünü bir arkadası gelip benden aldı ardından 1 hafta kadar arkadasında kalmıs aldıktan sonra ürünü nasıl almıs bilmiyorum arkadasından teslim almıs bunun üzerinden 3 hafta gibi uzun bir süre geçti ve bana ulaşıp üründen sorunlar var falan dedi ve iade istedi bende sağlam verdigim ürünü bozuk iade almadım haliyle ama yinede adam beni cok darladı benden dedim git servisine yolla neyse karsılıyım dedim fazla darladı cunki sonrasında adalet okuyan arkadasım bu konuda herhangi bir sorumluluk almak durumda bulunmuyorsun dedi bende adama acıklamasını yapıp engelledim gecenlerde bana bir mesaj yolladı hakkımda bir sorusturma acmıs anladıgım kadarıyla TCK m158/1-f üzerinden suanda tam olarak ne ile karsı karsıyayım ve nasıl bir yol izlemeleyim yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle Mustafa beyin beyanlarına aynen katılmakla birlikte, bu işten hiç bir şey çıkmaz. Evet ortada gerçekten bir dolandırıcılık suçu işlenmiş ise bunun faili ya siz, yada karşı taraf olacaktır.

işin bu safhaya gelmeden önce olayın ilk başlangıç kısmına bakıldığında, malın sizden esas alıcının talimatı üzerine gelen kişi tarafından faal ve çalışır bir vaziyette teslim alındığı ve teslim alan kişide 1 hafta süre ile kaldığı, ikincisi ise mal gerçek alıcısına ulaştığı tarihten itibaren 3 hafta bir zaman geçtikten sonra alıcının bu mal üzerinde gerçek menfaat ve çıkara ulaşması üzerine iade etmek istemesi. Bu nedenle burada dolandırıcılık suçunun sizin tarafınızdan işlenmediği ortada olup, karşı alıcının cihaz üzerinde istediği parçaya bu yolla ulaşması akabinde iadesi ve dolandırıcılık hilesine baş vurması-da ayrıca düşünüle bilinir.

Bu nedenle ceza hukuku açısından bir neticenin çıkmayacağı konunun hukuki ihtilaf dahilinde değerlendirilmesi gerekeceğini düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Banka ve Tüketici Hukuku