Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Banka ve Tüketici Hukuku Ticari Kredi Kefilliği

Ticari Kredi Kefilliği

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...

Mesaj 30 Kas 2018 21:48
hades Site Üyesi

İyi günler 2016 yılında esnaf olan arkadaşıma hatıra binaen ticari kredisine kefil oldum. Arkadaşım yaz aylarındaki döviz dalgalanması sebebiyle iflas etti. Kefil olarak imza attığım krediyi sağdan soldan borç bularak geciken bir kaç taksitin ardından ödemesini yaptı şubat 2019'da da kredi taksitleri bitiyor. Ancak banka 2014'te Arkadaşıma verdiği kredi kartının ticari kart olduğu bu yüzden kefil olarak benim "doğmuş ve doğacak borçlarına kefil olduğumu" bu ticari kredi kartının bu ay ödenmez ise icra yolu ile kefile ödeteceğini söylemiş. İncelediğim paylaşım ve yazılarınızda müteselsil kefilliğin yenilenen kredilerde de devam ettiğini anladım bu doğru. Ancak Banka 2016 da attığım imzayı iddia edip 2014 verdiği verirken de bana sormadığı kartı benden tahsil edebilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Mesaj 30 Kas 2018 22:13
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Banka birini yakalayınca onun bilgisizliğinden istifade ederek kopara bilirmiyimin peşinde sanırım.

viewtopic.php?t=12941
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Banka ve Tüketici Hukuku