HAGB vermeden adli sicil kaydına bakılır mı?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
ugura
Kıdemli (**) Üye

HAGB vermeden adli sicil kaydına bakılır mı?

Mesaj gönderen ugura » 12 Eyl 2018 19:37

sevgili hukukcular,devam eden bir mahkemede,hakim hagb kararı vermeden önce sanıgın adli sicil kaydını ister mi ? yada anında önündeki sistemden görüp karar verir mi? hagb verip veremeyeceğine

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: HAGB vermeden adli sicil kaydına bakılır mı?

Mesaj gönderen Admin » 12 Eyl 2018 20:18

ugura yazdı:sevgili hukukcular,devam eden bir mahkemede,hakim hagb kararı vermeden önce sanıgın adli sicil kaydını ister mi ? yada anında önündeki sistemden görüp karar verir mi? hagb verip veremeyeceğine
Merhaba,

Hakimler kendi UYAP ekranı üzerinden adli sicil kayıtlarını anında sorgulayabilmektedirler.

Ayrıca HAGB kararı verilmeden önce sabıka kaydına bakılır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

ugura
Kıdemli (**) Üye

Mesaj gönderen ugura » 12 Eyl 2018 20:44

daha öncede belirttim devam eden bir özel belgede sahtecilik davası var hakim bana karşı tarafın zararını gidermemi lehime karar uygulayacagını karşı tarafla anlaşamasamda bizi uzlaştıracıgını söyledi,bu bilgile ışıgında zarar giderildiğinde dava düşmesi yada az bir cezamı mümkün olacaktır

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 12 Eyl 2018 21:18

ugura yazdı:daha öncede belirttim devam eden bir özel belgede sahtecilik davası var hakim bana karşı tarafın zararını gidermemi lehime karar uygulayacagını karşı tarafla anlaşamasamda bizi uzlaştıracıgını söyledi,bu bilgile ışıgında zarar giderildiğinde dava düşmesi yada az bir cezamı mümkün olacaktır
Karşı tarafın zararını giderirseniz lehinize az bir ceza uygulaması olur.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ugura
Kıdemli (**) Üye

Mesaj gönderen ugura » 13 Eyl 2018 15:40

Daha oncede bu konudan bahsettim affınıza sıgınarak sormak istiyorum,tanık olarak yazdırdıgım kişi mahkemeye çıkmadan ifade verebilirmi yada sehır dısında bulundugu yerde verebilir mi? Benim sadece imzam var dolandırıcılık için bahsedilen cihaz telekomun kendisinde bende yada dukkanda degil bunu tanık belirtecek,sadece içeri verilen evraktaki yanlışlıktan doğan bir olay bu bilgiler ısıgında zararda giderilince ne çeşit bir ceza çıkar

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 13 Eyl 2018 16:08

ugura yazdı:Daha oncede bu konudan bahsettim affınıza sıgınarak sormak istiyorum,tanık olarak yazdırdıgım kişi mahkemeye çıkmadan ifade verebilirmi yada sehır dısında bulundugu yerde verebilir mi? Benim sadece imzam var dolandırıcılık için bahsedilen cihaz telekomun kendisinde bende yada dukkanda degil bunu tanık belirtecek,sadece içeri verilen evraktaki yanlışlıktan doğan bir olay bu bilgiler ısıgında zararda giderilince ne çeşit bir ceza çıkar

Daha önceki bahsettiğiniz konu hakkında bilgim yok bu konuda bir şey diyemeyeceğim, yalnız tanık olarak dinlenecek kişi mahkeme huzurunda dinlenmesi gerekir tanık şehir dışında bir yerde bulunuyor ise orası mahkemelerince de dinlene bilir. Bunun için davanın görüldüğü mahkemesine tanığınızın şu ilde şu adreste ikamet ettiğinden dolayı ilgili yer mahkemesince ifadesinin alınması hususta talepte bulunursanız mahkeme ilgili yer mahkemesine talimat yazarak o yer mahkemesince tanığın ifadesini alır.
www.kararara.com

ugura
Kıdemli (**) Üye

Mesaj gönderen ugura » 13 Eyl 2018 18:01

Peki mahkemenin odeme yap dediği celseye kadar odemeseydim mahkeme bana ek süre tanıyacakmıydı istemem dahilinde tabiiki