Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Komşumu şikayet etsem, nasıl bir ceza alır?

Komşumu şikayet etsem, nasıl bir ceza alır?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

ruwedeh Site Üyesi

Mesajlar: 2


Ben sokak kedileri bakıyorum, adam ise kafayı bana taktı. Hep laf edip duruyor. Bugün çok büyük tartıştık, adam üstüme yürüdü, ama vuramadı; vurursan darp raporu alır, şikayetçi olurum dedim. Fakat kedilerini öldürürüm gibi şeyler dedi. Bu adam sinir hastası, şeker hastası imiş. Yani olur da bana vurursa, kedilerimi darp edip, onları öldürürse bu kişi nasıl bir ceza alır? Komşu hakkı diyenler olacaktır, fakat bu adam karşı apartmanda kapısı bile başka yerde, üstelik onun bahçesinde yemek, su bile vermiyorum. Bahçeler arası 20-30 metre bir şey. Hatta ben yemeklerini bile arka tarafta, 50-60 metre uzakta veriyorum. Fakat kediler beni tanıyor, peşimdeler hep. Arabama çıkıyorlar falan diyor, sokak hayvanı bunlar, tabi çıkacak. Kuş da gelir pisler, kedi de motor arasına ısınmak için girer, bu onların hakkıdır. Adam 55 yaşlarında, ben 20 yaşındayım. Büyüğe elbette vurmak istemem, fakat bana, kedilerime zarar verirse vurabilirim. Ayrıca kedilerimi bir şey olursa, hayvan hakları derneklerine bile başvuracağım. 5-6 tane kedim var bu arada. Beni detaylı bilgilendirir misiniz?


Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2758


Belkide şahsın arabasının üzerine devamlı çıkıp tırnakları ile çiziyorlar dır, Bir tarafta kedileriniz bir tarafta adamın devamlı zarar gören çizilen arabası. Orta nasıl bulunacak peki.?
www.kararara.com

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mesajlar: 1299
Konum: Virankaya


Arabayı tırmalayarak çizen kedi ben daha görmedim hiç :)
Bizim evdekini bir görseniz perdeler yırtmaçlı desene sahip gibi oldu hep, ama sevimli hayvanlar napak :)
Resim

ruwedeh Site Üyesi

Mesajlar: 2


Güntülü yazdı:
Belkide şahsın arabasının üzerine devamlı çıkıp tırnakları ile çiziyorlar dır, Bir tarafta kedileriniz bir tarafta adamın devamlı zarar gören çizilen arabası. Orta nasıl bulunacak peki.?


Sokak hayvanları olduğu yeri benimser. Yani onların hakkıdır. Şimdi şöyle düşünün; kuş uçarken pisler, köpek gelir tekerleğe tuvaletini yapar, bunları engellemek için hayvanların canına mı kıymak gerekli? Aynı şekilde kedi üşür, motorun oraya girer, vuracak mıyız? Ya da oturup konuşsak, hayvanlar bizi anlayacak mı? Yani bu engellenemez. He engellersin; arabanın üstünü örtersin, bahçene çit koyarsın bir nebze önlersin. Fakat kış demeden sokakta olan, malına-mülküne sahip olmayan zavallı hayvanlar; o adam ile bir tutulamaz! Onlar özgürdür, aklı dengesi yoktur. Her şeyi yapar, sen insansan merhametli davranırsın; insan değilsen çeker tüfeği vurursun.. Elbette ben de kasıtlı olarak arabaya çık demiyorum, onun arabasından bana ne!

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2758


Konu ile ilgili hukuki cevabınızı Mustafa bey vermiş bulunmaktadır, Taktir sizin.
www.kararara.com

secure Kıdemli (***) Üye

Mesajlar: 258


Adamın arabasının oradan veya apartmanın önünden başka tenha bir yerde besleyin hayvanları ...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21571


CoskunISIKDEMIR yazdı:
Arabayı tırmalayarak çizen kedi ben daha görmedim hiç :)
Bizim evdekini bir görseniz perdeler yırtmaçlı desene sahip gibi oldu hep, ama sevimli hayvanlar napak :)Mustafa beyle, Coşkun bey araba çizen kedi görmemişler yahu ön cam fitilini tırnaklayarak perişan etmişler zannedersem tırnaklarını törpülediler.)))
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM


Dön Ceza Hukuku