Asla Unutulmayan Reklam Filmi Örnekleri

İnternet Siteleri, hukuk siteleri, hukuk programları ve yazılımları, UYAP, ticari hukuk sistemleri, internet, bilişim hukuku vs. teknoloji paylaşım platformu...
Cevapla
Editör
Editör
Mesajlar: 8035
Kayıt: 19 Oca 2015 14:48

Asla Unutulmayan Reklam Filmi Örnekleri

Mesaj gönderen Editör »

Televizyon tarihi boyunca yayınlanan bazı reklam filmi çalışmaları, insanlar tarafından asla unutulmamıştır. Çünkü bu çalışmalar senaryonun profesyonelliği, müzikler, çekim kalitesi veya oyuncuların etkisiyle çok samimi sonuçlar oluşturmuştur. Yani bu noktada net bir şekilde öne çıkan samimiyet olgusu reklam filmleri için en önemli ayrıntıdır.

Resim

İnsanlar çoğu zaman televizyon izlerken, reklam aralarında kanal değiştirmeyi ve reklam izlememeyi tercih etmektedir. Bu durum genellikle dönem dönem reklam filmi kalitelerinin çok düşük olmasından kaynaklanır. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde bazı dönemlerde en etkileyici reklam filmleri ekranları süslerken, reklam izlemek dahi keyifli bir hale gelmiştir.

Günümüzde reklam filmi ajansları, markaların en iyi tanıtılabileceği ve halka hitap edilecek alanlardan biri olarak sinemaları görmektedir. Genellikle sinema seansları öncesinde yayınlanan reklamlar, seyirci için daha ilgi çekici gelmektedir. Bu kapsamda reklam filmi nedir sorusunun cevabı verilebilir. Yanıt; insanlar için ilgi çekici bir görsellik, anlatım ve algı oluşturan video çalışmasıdır, gibi pratik bir tanım ile sağlanabilir.

Reklam Filmi Çekiminde Nelere Dikkat Etmelidir?
İnsanlarda samimiyet algısını oluşturan, markaya çekici bir yaklaşım sağlayan ve güveni arttıran bir reklam filmi profesyonel adımlar gerektirir. Bu nedenle reklam filmi nasıl çekilir konusunda çok geniş bir yanıt yer almaktadır. Mesela ilk adımda reklamın ana konusu yani temel fikri çok iyi şekilde belirlenmelidir.

Türkiye'de reklam filmi çalışmalarında istenen bu samimi olgunun ve etkinin elde edilmesi için Mor Yapım en çok tercih edilen firmalardan birisidir. Firma reklam filmi çekimi gerçekleştirirken senaryonun işlenmesi, oyunculuğun etkili olması ve mesajın aktarılması gibi konularda çok yüksek hassasiyetlere sahiptir. Örneğin, bu hassasiyeti hazırlanan reklam filmi senaryosu örnekleri ile birçok çalışmada net olarak görebilirsiniz.

Mor Yapım firması ile çalışmadan önce web sayfası sayesinde daha önce çekilen reklamları izleyebilir ve referansları gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede hazırlanan çalışmalarda yer alan oyuncu kadrolarını ve prodüksiyon kalitesini net bir şekilde görebilirsiniz. Hatta bu sayede tahmini olarak reklam filmi oyuncu ücretleri konusunda kararlar verebilirsiniz. Hatta çok daha yüksek bütçeli oyuncular ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz.


Cevapla