Duruşmaya avukatım gelmezse hakime ne diyebilirim?

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
erolhandan
Yeni Üye

Duruşmaya avukatım gelmezse hakime ne diyebilirim?

Mesaj gönderen erolhandan » 11 Eyl 2019 10:42

Boşanma davamda tüm deliller toplandı, karar aşamasına gelindi.
Eşimin sadece soyut iddialarından oluşan dilekçesi var. Kendisini tehdit ettim diye karakola şikayet etmiş, takipsizlik aldım, itiraz etti, itirazı da ret edildi.
Ben de karşı boşanma davası açmıştım. Mahallede aleyhime uyuşturucu satıcısı diye hakaretler ettiğini dilekçemde belirttim. 3 tanık beyanı da lehime.
Eşimin avukatının 1 dilekçesinde "müvekkilem kocasının uyuşturucu satıcısı olduğu öğrendikten sonra" cümlesi var. Avukatı sonra hatasını fark etmiş olacak ki ikinci dilekçesinde "çevreden duymuş" diye düzeltme yapmış.
Aleyhimde ihbar, dava yok, böyle bir dedikoduyu duyan tanığı da yok.

Avukatım son dakikada üst üste 2 kere mazeret dilekçesi vererek davanın 2 kere ertelenmesine neden oldu.
Eşimin avukatı da 2 kere mazeret dilekçesi gönderip o da davanın ertelenmesine neden oldu.
Hakim değişikliği de oldu.
Basit bir boşanma davası 3 seneden beri sürüyor, mağdur duruma düştüm.
Avukatım gene gelmezse ne yapmam gerekir?
Bir an önce davanın bitmesi için hakime “dilekçemi tekrarlıyorum, aleyhe delilleri ret ediyorum mu” desem yeterli mi?

Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Duruşmaya avukatım gelmezse hakime ne diyebilirim?

Mesaj gönderen teoman » 11 Eyl 2019 23:38

Önceki beyanlarınızı tekrar edersiniz, Avukatınızın Üst üste 2 defa mazeret dilekçesi sunarak davalara katılmayıp sürüncemede bırakılması sebebini kendisine sorup ayrıca davalara girmesi konusunda uyarın derim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

erolhandan
Yeni Üye

Mesaj gönderen erolhandan » 12 Eyl 2019 11:53

Teşekkür ederim, başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 12 Eyl 2019 21:35

Rica ederiz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM