TEHDİT SUÇU + EKSİK SORUŞTURMA İLE İLGİLİ TAKİPSİZLİĞE KARŞI YARGITAY KARARI

arastirmaci007
Yeni Üye

TEHDİT SUÇU + EKSİK SORUŞTURMA İLE İLGİLİ TAKİPSİZLİĞE KARŞI YARGITAY KARARI

Mesaj gönderen arastirmaci007 »

Merhaba,
aramızda husumet olan biri tarafından SAHTE İSİMLE üniversitedeki ofisime "sayın xxx sizi odanızda bizzat kişisel olarak ziyaret edeceğim" şeklinde mektup yollandı, evet kağıt mektup. Yollayan kişi prof. ve dekan. Adresimi, kendi üniversitesinin bilgi sisteminden almış öğrenci olduğum dönemde. Tehdidi yollama sebebi ise kendisi hakkındaki soruşturma dosyasının açılmasını istemem ancak bunu söylemeden başka bir bahane ile suçu ikrar etmiş, tehdit yoktu demiş ancak aradaki hasımlığı da kabul etmiş. Savcılık, kişinin ikrarına rağmen nitelik olarak tehdit yok diyerek ancak;
Yargıtayın, nitelik olarak tehdit olmasa bile düşman kişi tarafından ve ciddi art niyetle yapılan ve içerik olarak tehdit olmasa da tehdit maksatını hasıl kılan olaylarda suçun oluştuğunu kabul ettiğini biliyorum ancak bu kararı bulamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
Diğer husus, şüpheli adresimi kişisel verim olan adresimi rızam olmadan ele geçirmek suretiyle bana mektubu yollamış ancak savcılık bu konu üzerinde hiç durmamış bunun gibi birden fazla suçun işlenip de tek suçtan verilen takipsizlik kararlarına karşı yargıtay kararı var mı?
Teşekkürler..