Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Yetim Aylığı Yersiz Ödeme

Yetim Aylığı Yersiz Ödeme

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Yerel mahkemenin kararında geçen Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun Esas No: 2016/10-2340 Karar No: 2017/850 ve 19.04.2017 tarihli kararına göre istinaf başvurusunun reddedileceğini düşünüyorum.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

mmk29 Site Üyesi

Bölge idare mahkemesinin verdiği karar kesin midir? Yoksa itiraz yolu açık mıdır yargıtay ? Danıştay?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

mmk29 yazdı:
Bölge idare mahkemesinin verdiği karar kesin midir? Yoksa itiraz yolu açık mıdır yargıtay ? Danıştay?

Verilecek kararın sonuç bölümündeki gösterilecek kanun yoluna bakmak gerekir diye düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

mmk29 Site Üyesi

Merhaba tekrardan. Bölge adliye mahkemesi davayı kabul etti ve kesilen tarih itibariyle tüm maaşların ödenmesine ve kesintilerin iadesine karar verdi.

Ama temyiz yolunu da açık tuttu.

Temyiz makamı Yargıtay mıdır?
Eğer öyleyse temyiz ortalama ne kadar sürer?

Ya da SGK'dan alacakların tahsili ne kadar sürede olur?

Teşekkürler.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

mmk29 yazdı:
Merhaba tekrardan. Bölge adliye mahkemesi davayı kabul etti ve kesilen tarih itibariyle tüm maaşların ödenmesine ve kesintilerin iadesine karar verdi.

Ama temyiz yolunu da açık tuttu.

Temyiz makamı Yargıtay mıdır?
Eğer öyleyse temyiz ortalama ne kadar sürer?

Ya da SGK'dan alacakların tahsili ne kadar sürede olur?

Teşekkürler.

Bölge adliye mahkemesi kararını burada isim ve adresleri gizleyerek yayınlaya bilirmisiniz
www.kararara.com

ÖncekiSonraki

Dön İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku