Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

nacar08 yazdı:
Merhaba, öncelikle kolay gelsin.

Ben Artvin'de ikamet ediyorum ve temmuz 2016 da osmancıkta eds den ceza yemişim. Tebligat bana aralık ayında ulaştı ve itiraz dilekçesi hazırlayarak Hopa adliyesinden Osmancık adliyesine gönderdim.

Aradan 11 ay geçti ama konu hakkında herhangi bir bilgi bana ulaşmadı, e-devletten bakınca da herhangi bir kayıt yok. Verdiğim dilekçenin akıbetini nasıl öğrenebilirim...

Adliyeden nereden göndermiş iseniz oradan bir kontrol edin bir yanlışlık olup olmadığını inceleyin, muhaberat yolu ile gönderilmiştir tarihini kayıt numarasını alın.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

orhan yılmaz Site Üyesi

sn sulk mahkemesi efendim ben petrolde benzin alırken ilerde uygulama vardı ve sivil polis gelib motorum anahtarını aldı uygulama 100 metre ilerideydi zaten ehliyetli adam vardı söyledim anlamadı ve zorla motorumu uygulamaya çekdi hem motorumu bagladı hemde ceza yazdı zaten asgari ücrete çalışan bir işçiyim servisim olmadıgı için motor kullanıyorum ben buna itiraz ediyorum saygılar

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

orhan yılmaz yazdı:
sn sulk mahkemesi efendim ben petrolde benzin alırken ilerde uygulama vardı ve sivil polis gelib motorum anahtarını aldı uygulama 100 metre ilerideydi zaten ehliyetli adam vardı söyledim anlamadı ve zorla motorumu uygulamaya çekdi hem motorumu bagladı hemde ceza yazdı zaten asgari ücrete çalışan bir işçiyim servisim olmadıgı için motor kullanıyorum ben buna itiraz ediyorum saygılar

Siz ehliyetsiz motor kullandığınızdan dolayı gerekli işlem yapılmış olup motorunuzda bağlanmıştır. Bu şekil bir itirazınızın değerlendirilmeyeceği kanaatindeyim.
www.kararara.com

dejuande Site Üyesi

merhaba
kiraladığımız aracımızı kullanan yabancı müşterimiz uygulamada ehliyetsiz yakalanmış, dolayısı ile hem aracımıza hemde şöföre ayrı ayrı 2018 TL ceza kesildi. biz kendimize ait olan cezayı ödedik ve müşteri ülkesine döndü. fakat şöföre kesilen ceza müşteriyi bulamadıkları için bize kesilmiş gözüküyor henüz bize tebliğ edilmedi edevletten görüyorum bununla ilgili nasıl itiraz edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

iaydo Site Üyesi

Öncelikle merhaba uygulama noktasında durmamak iddiasıyla tarafıma yazılan cezaya itirazımda kamera kayıtlarının incelenmesini talep ettim. İlgili trafik müdürlüğünce emniyetten görüntüleri istediklerini ama 30 gün saklandığı için görüntülere ulaşamadıklarını savunmalarına yazmışlar. Hal böyle olunca elimizde hiç bir delil yokken ve haksızlığa uğramışken ne yapılabilir. Şimdiden teşekkürler.

ÖncekiSonraki

Dön Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri