Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku İDARİ SORUŞTURMA İLE DİSİPLİN SORUŞTURMASI ARASINDA FARK NED

İDARİ SORUŞTURMA İLE DİSİPLİN SORUŞTURMASI ARASINDA FARK NED

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

aslann05 Kıdemli (***) Üye

İDARİ SORUŞTURMAİLE DİSİPLİN SORUŞTURMASI ARASINDAKİ FARK NEDİR? İDARİ SORUŞTURMANIN KURALLARI FARKLIMIDIR?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

aslann05 yazdı:
İDARİ SORUŞTURMAİLE DİSİPLİN SORUŞTURMASI ARASINDAKİ FARK NEDİR? İDARİ SORUŞTURMANIN KURALLARI FARKLIMIDIR?

Sayın aslann05,

İdari soruşturma ve disiplin soruşturması aynı hususu tabir eden farklı söyleyiş şekilleridir. Memur ve diğer kamu görevlilerinin işledikleri iddia edilen ve disiplin cezasını gerektiren eylem ve davranışları nedeniyle idarece yapılan tahkikatı ifade eder. Yani aralarında bir fark yoktur.

Saygılar...
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

admin yazdı:
aslann05 yazdı:

Sayın aslann05,

İdari soruşturma ve disiplin soruşturması aynı hususu tabir eden farklı söyleyiş şekilleridir. Memur ve diğer kamu görevlilerinin işledikleri iddia edilen ve disiplin cezasını gerektiren eylem ve davranışları nedeniyle idarece yapılan tahkikatı ifade eder. Yani aralarında bir fark yoktur.

Saygılar...

Sayın admin.
Burada Diyanet ozaman kelime oyunumu yapıyor.
Aynı kurallara tabi ise.
Benim ifademin ve savunmamin olmadığı da açık ve net.
Mahkeme bu durumu nasıl görmezden geliyor?
Bu başlı başına bir hak gasbı ve hukuka aykırılık.
Bu duru Danıştay 12. Daire bozma gerekçesinde ifade etmiştir.
Danıştay idari dava Daireleri kurulu nasıl görmezden geliyor.
Anlamakta zorlanıyorum.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

aslann05 yazdı:
admin yazdı:
aslann05 yazdı:

Sayın aslann05,

Saygılar...

Sayın admin.
Burada Diyanet ozaman kelime oyunumu yapıyor.
Aynı kurallara tabi ise.
Benim ifademin ve savunmamin olmadığı da açık ve net.
Mahkeme bu durumu nasıl görmezden geliyor?
Bu başlı başına bir hak gasbı ve hukuka aykırılık.
Bu duru Danıştay 12. Daire bozma gerekçesinde ifade etmiştir.
Danıştay idari dava Daireleri kurulu nasıl görmezden geliyor.
Anlamakta zorlanıyorum.

İDDK kararı nedir? Burada paylaşabilirseniz daha net yorum yapabiliriz.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Sayın admin
İDDK nın kararı bize henüz gelmedi.
Ancak telefon ile öğrendim.
ISRAR kararı onamış iddk
Çok şaşırdım.
Karar Şubat sonu gibi tepligata çıkabilir denildi.
Kararı seve seve paylaşirim.
Ancak:
Burada kararı nasıl paylaşıyoruz.
Sisteme göndermeyi beceremiyoruz.
Tek tek de yamak çok zaman alıyor.
Ben yazmayı pek beceremiyorum.

Sonraki

Dön İdare ve Vergi Hukuku