Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

elifyigit Site Üyesi

İnfazdakiler burnundan kıl aldırmıyolarki o digerine aruyor çbürü ben değil şu ilgileniypr dedi.biri sinir küpü sordugun soruya tepkili.diyeceğim oki uzlaşma yapamadım infazda.adli oara cezasını yatıracagım fakat eşim denetime telrar çıkabilirmi aceva

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

elifyigit yazdı:
İnfazdakiler burnundan kıl aldırmıyolarki o digerine aruyor çbürü ben değil şu ilgileniypr dedi.biri sinir küpü sordugun soruya tepkili.diyeceğim oki uzlaşma yapamadım infazda.adli oara cezasını yatıracagım fakat eşim denetime telrar çıkabilirmi aceva

Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği’nin 8/e maddesi gereğince kapalı veya açık kurumlardan firar edenler açık kurumlara ayrılamaz, bu nedenle 5275 sayılı Kanunun 105/a maddesine eklenen geçici 4. maddesinden yani denetimli serbestlikten yararlanamazlar
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

elifyigit Site Üyesi

İlk kez firsr edeni tekrar açığa alınıyor diyr okumuştum.tahliyesi 8.ayda buzamana kadar kapalıdamı yatacaak peki müddetnamesi gitti ve 8.ay tahliye yazıyor.itirazımız olamazmı buna.bşrde müddetnameninndeğerlemdirilmesi sonrasınaçılış diye dava açılmış 5.aydada o var

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

elifyigit yazdı:
İlk kez firsr edeni tekrar açığa alınıyor diyr okumuştum.tahliyesi 8.ayda buzamana kadar kapalıdamı yatacaak peki müddetnamesi gitti ve 8.ay tahliye yazıyor.itirazımız olamazmı buna.bşrde müddetnameninndeğerlemdirilmesi sonrasınaçılış diye dava açılmış 5.aydada o var

"Açık kurumda cezası infaz edilmekte iken ilk kez firar edip yakalanan ve hücreye koyma disiplin cezası verilmek suretiyle kapalı kuruma iade edilen hükümlüler, disiplin cezasının kaldırılmasından itibaren Yönetmelikte aranan diğer şartlara uyduğu ve bir daha firar etmeyeceği değerlendirildiği takdirde açık kuruma ayrılabilir. Açık kurumdan ikinci kez firar eden hükümlüler hakkında ise bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendi hükmü uygulanır."

Bu hükme göre tekrar açığa alınıp alınmamasına ceza evi idaresi karar verecektir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

kadri Site Üyesi

vaka sorumluları benim aldığım cezanın ve yargılandığım maddelerin içeriği görebiliyor sanırım. ama müştekinin ceza alıp almadığını görebilir mi?

vaka sorumlusu bana sorduğunda o da ceza aldı dedim. ama almamıştı. öyle sorunca daha ağır yükümlülük verecek sanıp yalan söyledim bunun yaptırımı olur mu?

karşı tarafın adını falan sordu söyledim. neyse bakarız sonra dedi.

valla tekrar cezaevine dönmeyeyim de ne olursa olsun. bilgi verirseniz sevinirim.

ÖncekiSonraki

Dön İnfaz Hukuku