DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
elifyigit
Site Üyesi

Re: DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Mesaj gönderen elifyigit » 12 Oca 2019 12:34

İnfazdakiler burnundan kıl aldırmıyolarki o digerine aruyor çbürü ben değil şu ilgileniypr dedi.biri sinir küpü sordugun soruya tepkili.diyeceğim oki uzlaşma yapamadım infazda.adli oara cezasını yatıracagım fakat eşim denetime telrar çıkabilirmi aceva

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 12 Oca 2019 13:09

elifyigit yazdı:İnfazdakiler burnundan kıl aldırmıyolarki o digerine aruyor çbürü ben değil şu ilgileniypr dedi.biri sinir küpü sordugun soruya tepkili.diyeceğim oki uzlaşma yapamadım infazda.adli oara cezasını yatıracagım fakat eşim denetime telrar çıkabilirmi aceva
Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği’nin 8/e maddesi gereğince kapalı veya açık kurumlardan firar edenler açık kurumlara ayrılamaz, bu nedenle 5275 sayılı Kanunun 105/a maddesine eklenen geçici 4. maddesinden yani denetimli serbestlikten yararlanamazlar
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

elifyigit
Site Üyesi

Mesaj gönderen elifyigit » 12 Oca 2019 13:29

İlk kez firsr edeni tekrar açığa alınıyor diyr okumuştum.tahliyesi 8.ayda buzamana kadar kapalıdamı yatacaak peki müddetnamesi gitti ve 8.ay tahliye yazıyor.itirazımız olamazmı buna.bşrde müddetnameninndeğerlemdirilmesi sonrasınaçılış diye dava açılmış 5.aydada o var

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 12 Oca 2019 13:35

elifyigit yazdı:İlk kez firsr edeni tekrar açığa alınıyor diyr okumuştum.tahliyesi 8.ayda buzamana kadar kapalıdamı yatacaak peki müddetnamesi gitti ve 8.ay tahliye yazıyor.itirazımız olamazmı buna.bşrde müddetnameninndeğerlemdirilmesi sonrasınaçılış diye dava açılmış 5.aydada o var
"Açık kurumda cezası infaz edilmekte iken ilk kez firar edip yakalanan ve hücreye koyma disiplin cezası verilmek suretiyle kapalı kuruma iade edilen hükümlüler, disiplin cezasının kaldırılmasından itibaren Yönetmelikte aranan diğer şartlara uyduğu ve bir daha firar etmeyeceği değerlendirildiği takdirde açık kuruma ayrılabilir. Açık kurumdan ikinci kez firar eden hükümlüler hakkında ise bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendi hükmü uygulanır."

Bu hükme göre tekrar açığa alınıp alınmamasına ceza evi idaresi karar verecektir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

kadri
Site Üyesi

Mesaj gönderen kadri » 20 Oca 2019 19:37

vaka sorumluları benim aldığım cezanın ve yargılandığım maddelerin içeriği görebiliyor sanırım. ama müştekinin ceza alıp almadığını görebilir mi?

vaka sorumlusu bana sorduğunda o da ceza aldı dedim. ama almamıştı. öyle sorunca daha ağır yükümlülük verecek sanıp yalan söyledim bunun yaptırımı olur mu?

karşı tarafın adını falan sordu söyledim. neyse bakarız sonra dedi.

valla tekrar cezaevine dönmeyeyim de ne olursa olsun. bilgi verirseniz sevinirim.

Juras
Site Üyesi

Mesaj gönderen Juras » 20 Oca 2019 20:39

Merhaba haftaya pazartesi günü girdi çıktı ile denetimli serbestliğe ayrılmam durumunda imza atmam gerekir mi? Bu süreç nasıl işler?

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 21 Oca 2019 07:26

Juras yazdı:Merhaba haftaya pazartesi günü girdi çıktı ile denetimli serbestliğe ayrılmam durumunda imza atmam gerekir mi? Bu süreç nasıl işler?

İmza veya başka seçenek yükümlülüğü bu konuda size gerekli bilgi verilir. ona göre de hareket edersiniz, bu uygulama yükümlülüğü yüklenen bir kişi var ise usulü ve uygulama şeklini anlata bilir.
www.kararara.com

Hekimoğlu52
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hekimoğlu52 » 21 Oca 2019 17:20

Merhaba iyi günler ben İstanbul’da denetimli serbestlikten yararlanıyorum . Her Pazartesi günü imza atıyorum. Bu arada da aktif olarak bir reklam firmasında sigortalı çalışanım. Ancak şimdi Antalya’ya taşınıyorum ve İstanbul’daki iş yerimin patronu Antalya da da onların bir kolu olarak çalışmaya devam etmemi istedi. Şimdi sorum şu : ben ikametimi Antalya’ya taşıdığımda imzamı da taşıdıktan sonra Antalya denetimli serbestlik müdürlüğü sigortalı olarak çalıştığım yer İstanbul’daki adres görünecek . Bununla alakalı bir engel ya da problem olur mu ?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 21 Oca 2019 18:15

Hekimoğlu52 yazdı:Merhaba iyi günler ben İstanbul’da denetimli serbestlikten yararlanıyorum . Her Pazartesi günü imza atıyorum. Bu arada da aktif olarak bir reklam firmasında sigortalı çalışanım. Ancak şimdi Antalya’ya taşınıyorum ve İstanbul’daki iş yerimin patronu Antalya da da onların bir kolu olarak çalışmaya devam etmemi istedi. Şimdi sorum şu : ben ikametimi Antalya’ya taşıdığımda imzamı da taşıdıktan sonra Antalya denetimli serbestlik müdürlüğü sigortalı olarak çalıştığım yer İstanbul’daki adres görünecek . Bununla alakalı bir engel ya da problem olur mu ?

Öncelikle denetimli serbestlik müdürlüğünden bilgi alın ve prosedürü iyi anlayarak takip edin bu konuda problem yaşamayacaksınız imzaya orada devam ede bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

asdmarmara
Site Üyesi

Mesaj gönderen asdmarmara » 06 Şub 2019 02:33

Merhaba,221/5'den HAGB kararı aldım. Ayrıca 1 yıl denetimli serbestlik hükmü var. Den.Ser.Md.lügünden tebligat geldi. Araştırdığım kadarıyla eğitime tabi tutulmak, bir kurumda çalışma vb. denetimler var. Henüz sigortam olmasa da bir işte çalışıyorum. Bunlardan birini istememe hakkım var mı? Ayrıca bu denetime uymadigim takdirde ne gibi yaptırımlarla karşılaşabilirim?