Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Taraf ve konusu aynı yeni dava

Taraf ve konusu aynı yeni dava

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

fatih57 Site Üyesi

Forumdaki avukatlarımız konu hakkında yorum yaparlarsa sevinirim,

KONU KISACA ŞÖYLE.

sigorta şirleti hakkımda icra takibi başlattı,itiraz ettim.(gerçek borcumun çok üzerinde para istedi)rakam 23 000.tl

sigorta itirazın iptali davası açtı.bu davayı açarken miktarı çok düşürerek açtı.rakam 5700.tl.

ön inceleme duruşması yapıldı,hakim dosyayı adli tıbba gönderdi.(oysa daha önceki kusur belirlemesinide adli tıp yapmıştı zaten)

ancak sigorta şirketi,kazada yaralanan karşı sürücüye ödediği 23 bin lirayı yanlışlıkla ödediği için,karşı sürücüden geri istemiş.

tazminatı alan kişide parayı ödemeyince onun hakkındada dava açmış.

şimdi avukatlarımdan soracağım soru şu,aynı sigorta şirketi aynı konu üzerinden iki farklı dava açmış oldu,hukukta böyle bir dava işleme şekli varmı teşekkür ederim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

fatih57 yazdı:
Forumdaki avukatlarımız konu hakkında yorum yaparlarsa sevinirim,

KONU KISACA ŞÖYLE.

sigorta şirleti hakkımda icra takibi başlattı,itiraz ettim.(gerçek borcumun çok üzerinde para istedi)rakam 23 000.tl

sigorta itirazın iptali davası açtı.bu davayı açarken miktarı çok düşürerek açtı.rakam 5700.tl.

ön inceleme duruşması yapıldı,hakim dosyayı adli tıbba gönderdi.(oysa daha önceki kusur belirlemesinide adli tıp yapmıştı zaten)

ancak sigorta şirketi,kazada yaralanan karşı sürücüye ödediği 23 bin lirayı yanlışlıkla ödediği için,karşı sürücüden geri istemiş.

tazminatı alan kişide parayı ödemeyince onun hakkındada dava açmış.

şimdi avukatlarımdan soracağım soru şu,aynı sigorta şirketi aynı konu üzerinden iki farklı dava açmış oldu,hukukta böyle bir dava işleme şekli varmı teşekkür ederim.

Dosyaların içeriğini tam bilmeden her ne kadar bilgi vermek yerinde olmasa da, İtirazın iptali davasında bu şekil hususlar ileri sürüle bilir burada mükerrer dava yok görülmektedir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

fatih57 Site Üyesi

teoman bey,sigorta bana açılan mahkeme sayı esas no farklı,diğer kişiye açılan dosya sayı esas no farklı,bu iki farklı mahkeme olmuyormu,yani biz diğer kişiyi mahkemede görmüyoruz oda kendi mahkemesinde bizi görmüyor.

Önceki

Dön Borçlar Hukuku