Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku DENETİMLİ SERBESTLİK SONRASI 2. YAKALANMA

DENETİMLİ SERBESTLİK SONRASI 2. YAKALANMA

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

av.kazım Site Üyesi

İkametiniz neredeyse oraya talimat yazılır ve ifadeniz bulunduğunuz ilde alımır. Gelen tebligatta nereye hangi tarihte gitmeniz gerektiği yazılıdır ona uyun.

Kemal959 Site Üyesi

Merhaba gene ben:) benim mahkeme kağıdım geldi sevk maddesi 191/1,2,53 yazıyor kafama bişey takıldı da bu sevk maddesinde neden 2 yazıyor 191 maddenin 2 maddesi kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir diyor bunu anlayamadım ?

MehmetHakan Site Üyesi

Selamlar,
Faydalı bilgi paylaşımları için herkese teşekkürler.
Hayatımda ilk defa üzerimde madde maddesiyle yakalandım ve 5 yıl erteleme ile 1 yıl denetimli serbestlik kararı verildi. Öncesinde herhangi bir sabıkam yok.
Sormak istediğim iki soru var;
1. Evrakta yazdığı şekliyle, tedavili ve tedavisiz olarak ikiye ayrılan bir denetimli serbestlik durumu mu söz konusu ? Bende herhangi bir tedavili ibaresi bulunmuyor. Bir farklılık gösteriyor mu ?
2. Adalet sarayına tebligat evrağımı bizzat teslim almaya gittiğimde, görevli memura, adli sicil kaydına işlenecek mi diye sorduğumda hayır yanıtını aldım. Sorumu tekrarlandığımda, en kötü dilekçe yazılarak sildirebileceklerini, o konuda sorun yaşamayacağımı söylediler. Hatta iki memur karşılıklı tartışarak bu kanıya vardılar. Doğruluğu nedir acaba ?
Yardımlarınız için teşekkürler, emeğinize saygılar.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Kemal959 yazdı:
Merhaba gene ben:) benim mahkeme kağıdım geldi sevk maddesi 191/1,2,53 yazıyor kafama bişey takıldı da bu sevk maddesinde neden 2 yazıyor 191 maddenin 2 maddesi kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir diyor bunu anlayamadım ?

Tedavili veya sadece denetim uygulama maddesidir bu mahkemece değerlendirilecektir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

demo2525 Site Üyesi

Merhaba ben 2016 yılında uyuşturucudan denetimli aldım ve sorunsuz bir şekilde denetimi bitirdim 1 temmuz 2018 de tekrar dan 0.4 gr madde buldular arabanın paspasında ondan işlem yaptılar ve mecburiyetten kabullendim simdi sorum şu bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyo ve para cezası gelirmi şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlariniz için.

ÖncekiSonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku