Uyuşturucu madde ile yakalanma

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
zekeriya4172
Site Üyesi

Uyuşturucu madde ile yakalanma

Mesaj gönderen zekeriya4172 » 21 Şub 2018 20:19

selamün aleyküm ben bugun 4.75 gram kubar uyuşturucu madde y akalattım ifademi icici olarak verdim hastaneye götürüp idrar tahlili yaptılar ve saldılar ceza yermiyim ne kadar ceza alırım tahmini

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Uyuşturucu madde ile yakalanma

Mesaj gönderen teoman » 22 Şub 2018 09:00

zekeriya4172 yazdı:selamün aleyküm ben bugun 4.75 gram kubar uyuşturucu madde y akalattım ifademi icici olarak verdim hastaneye götürüp idrar tahlili yaptılar ve saldılar ceza yermiyim ne kadar ceza alırım tahmini

Üzerinizde bulundurduğunuz 4.75 gram madde içicilik sınırında olup, bu konu ile ilgili öncelikle beyanlarınızda dikkate alınarak tedavili denetime tabi tutulursunuz bu denetim süresi içerisinde kurallara uyar tekrar madde bulundurmaz ve kullanmaz iseniz hakkınızda kamu davası açılmaz ve ceza verilmez bu kurula uymaz veya uymamakta ısrar ederseniz o zaman hapis cezası ile cezalandırılırsınız.

Bu denetiminiz le ilgili olarak size tebligatlar gelir ve tebligatlar içeriğinde verilen talimatlara uyarsınız.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ustai3535
Site Üyesi

Mesaj gönderen ustai3535 » 03 Ağu 2018 23:35

İyi akşamlar ben 2 ci defa uyuşturcu ile yakalanmaktan mahkemeye çıkacağım durumum şöyle ilk denetimli serbestliği sıkıntısız bitirdikten 2 sene sonra tekrar yakalandım ama 2 ci yakalanış şeklim şöyle oldu satıcı kişiyi aradım madde almak istediğimi söyledim oda geldi adamı narkotik şube takip ediyormuş parasını verdim daha alamadan polisler bizi yakaladı sonra tutanaklar vs derken beni saldılar.Satıcının mahkemesinde tanıklık yaptıktan 1 hafta sonra benim mahkeme kağıdım geldi.Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan.Ama tutanaklarda bana ait bir uyuşturucu bulunmuyor.Kan idrar testine de götürülmedim.Sadece kullandığımı kabul ettim.Öğrnemek istediğim şu.Ben bu mahkemede üzerinden bir uyuşturucu çıkmıyor nede olsa uyuşturucu kullandığım tıbben de saptanmıyor.Sadece benim kullandığımı kabul ettiğim ve satıcıyı aradığımı buluştuğumu söylediğim ve alamadan yakalandığımı ifademde söylediğimden dolayı hakim teşebbüs aşamasında kaldığından indirim uygularmı? Diyelim ki uygulamadı sabıkam Yok HAGB uygularmı? (Bu arada bunları yazarken kendimden utanıyorum) cevap verirseniz memnun olurum

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 04 Ağu 2018 12:31

ustai3535 yazdı:İyi akşamlar ben 2 ci defa uyuşturcu ile yakalanmaktan mahkemeye çıkacağım durumum şöyle ilk denetimli serbestliği sıkıntısız bitirdikten 2 sene sonra tekrar yakalandım ama 2 ci yakalanış şeklim şöyle oldu satıcı kişiyi aradım madde almak istediğimi söyledim oda geldi adamı narkotik şube takip ediyormuş parasını verdim daha alamadan polisler bizi yakaladı sonra tutanaklar vs derken beni saldılar.Satıcının mahkemesinde tanıklık yaptıktan 1 hafta sonra benim mahkeme kağıdım geldi.Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan.Ama tutanaklarda bana ait bir uyuşturucu bulunmuyor.Kan idrar testine de götürülmedim.Sadece kullandığımı kabul ettim.Öğrnemek istediğim şu.Ben bu mahkemede üzerinden bir uyuşturucu çıkmıyor nede olsa uyuşturucu kullandığım tıbben de saptanmıyor.Sadece benim kullandığımı kabul ettiğim ve satıcıyı aradığımı buluştuğumu söylediğim ve alamadan yakalandığımı ifademde söylediğimden dolayı hakim teşebbüs aşamasında kaldığından indirim uygularmı? Diyelim ki uygulamadı sabıkam Yok HAGB uygularmı? (Bu arada bunları yazarken kendimden utanıyorum) cevap verirseniz memnun olurum

Şimdi olayın tam içeriğini bilmediğimiz için bu görülecek olan mahkemedeki yargılanmanızın seyri nasıl gelişir bunu tahmin etmekte mümkün değildir. Yinede sizin bu olayda yakalanma şeklinize göre lehinizde ola bilecek karar örneklerini formumuz da ekliyorum.
kararlar
http://www.kararara.com/forum/viewtopic ... 46&t=91372

WWW.KARARARA.COM

recoba90
Yeni Üye

Mesaj gönderen recoba90 » 13 Şub 2019 03:12

İyi günler. Ben denetimli serbestlikteyim ve amateme ilk idrarımı vermeye giderken beni arkadaşımın götürmesini istedim ve kabul edip beni amateme bırakıp gitti ve idrarımı temiz verdim cünkü yakalandıgımdan beri kullanmıyorum uyuşturucu.
Ancak kendisi beni bıraktıktan sonra dönerken çevirmeye girmiş ve torpidosunda 1 dal sarılı esrarla yakalanmış, karakola alıp tutanak yazıp imzalatmışlar. ifadesine arkadaşımı amateme bıraktım dönerken çevirmede aracımdan 1 dal madde cıktı ama benim degil demiş teste sokmadan bırakmışlar. Ancak o dal ona ait üzerinde parmak izi var ve yakın zamanda teste alırlarsa kesinlikle tahlilleri pis çıkıcak, ancak uzun süre sonra teste alırlarsa birdaha içmicegi için temiz cıkıcak ve öyle bi durumda suçuda kabul etmediginde bu suç benim üzerime kalabilirmi cünkü sabah bende o araca bindim. dalda parmak izim yok onun var teste sokarlarsa vücudumda madde yok onun var ve araçta cigarayla yakalanan o ben degilim. Benim korktugum şey bu cocugu teste cok geç alırlarsa vücudu temizlenmiş olur ve testi geçerse amateme bıraktıgın cocugundur bu diye ihaleyi bana yüklemesinler cünkü benim degil ve parmak izim yok vücudum temiz yakalanan ben degilim... cevabınızı bekliyorum cunku bu olay beni geriyo ihale bana kalırsa denetimim yanar. Söyledigim olay noktası noktasına bu şekilde oldu

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 14 Şub 2019 17:12

recoba90 yazdı:İyi günler. Ben denetimli serbestlikteyim ve amateme ilk idrarımı vermeye giderken beni arkadaşımın götürmesini istedim ve kabul edip beni amateme bırakıp gitti ve idrarımı temiz verdim cünkü yakalandıgımdan beri kullanmıyorum uyuşturucu.
Ancak kendisi beni bıraktıktan sonra dönerken çevirmeye girmiş ve torpidosunda 1 dal sarılı esrarla yakalanmış, karakola alıp tutanak yazıp imzalatmışlar. ifadesine arkadaşımı amateme bıraktım dönerken çevirmede aracımdan 1 dal madde cıktı ama benim degil demiş teste sokmadan bırakmışlar. Ancak o dal ona ait üzerinde parmak izi var ve yakın zamanda teste alırlarsa kesinlikle tahlilleri pis çıkıcak, ancak uzun süre sonra teste alırlarsa birdaha içmicegi için temiz cıkıcak ve öyle bi durumda suçuda kabul etmediginde bu suç benim üzerime kalabilirmi cünkü sabah bende o araca bindim. dalda parmak izim yok onun var teste sokarlarsa vücudumda madde yok onun var ve araçta cigarayla yakalanan o ben degilim. Benim korktugum şey bu cocugu teste cok geç alırlarsa vücudu temizlenmiş olur ve testi geçerse amateme bıraktıgın cocugundur bu diye ihaleyi bana yüklemesinler cünkü benim degil ve parmak izim yok vücudum temiz yakalanan ben degilim... cevabınızı bekliyorum cunku bu olay beni geriyo ihale bana kalırsa denetimim yanar. Söyledigim olay noktası noktasına bu şekilde oldu

Karakola ifade için çağrılınca ifadenizde bunları anlatırsınız. Şu aşamada hakkınızda soruşturma açılıp açılmadığını bilemeyiz. Arkadaşınız hangi karakolda ifade verdiyse durumunuzu gidip oradan sorabilirsiniz.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

recoba90
Yeni Üye

Mesaj gönderen recoba90 » 14 Şub 2019 17:25

admin yazdı:
recoba90 yazdı:İyi günler. Ben denetimli serbestlikteyim ve amateme ilk idrarımı vermeye giderken beni arkadaşımın götürmesini istedim ve kabul edip beni amateme bırakıp gitti ve idrarımı temiz verdim cünkü yakalandıgımdan beri kullanmıyorum uyuşturucu.

Karakola ifade için çağrılınca ifadenizde bunları anlatırsınız. Şu aşamada hakkınızda soruşturma açılıp açılmadığını bilemeyiz. Arkadaşınız hangi karakolda ifade verdiyse durumunuzu gidip oradan sorabilirsiniz.
arkadaşım ifadesini verirken yanına karakola gittim zaten benden ifade istemediler tutanagını tuttular ifadesini aldılar bıraktılar cocugu bende bekledim yanında, aldıgım bazı bilgilere göre o eğer kendine ait olmadıgını kanıtlarsa araç sahibine kalıyormuş suç benle alakası yokmus ama emin olmak istiyorum

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 15 Şub 2019 08:20

Bu konuda endişeniz olmasın rahat olun.

WWW.KARARARA.COM