Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Bsrvsn Site Üyesi

Eşim 7 ocak pazartesi günü izmir buca cezaevine teslim oldu 1 hafta olarak girdi çıktı yapıcak fakat onunla giren herkes çıkmış. 1 hafta biliyorum ama benimkiside bir ümit işte..ben hafta sonuda çıkış yapıldığını duydum ama doğruluğu nedir acaba öğrenebilirmiyim?? Teşekkür ederim.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Bsrvsn yazdı:
Eşim 7 ocak pazartesi günü izmir buca cezaevine teslim oldu 1 hafta olarak girdi çıktı yapıcak fakat onunla giren herkes çıkmış. 1 hafta biliyorum ama benimkiside bir ümit işte..ben hafta sonuda çıkış yapıldığını duydum ama doğruluğu nedir acaba öğrenebilirmiyim?? Teşekkür ederim.

İşlemleri bittiği taktirde hemen serbest bırakılır ya işlemleri bitmemiştir yada başka bir problem ola bilir siz yinede acele etmeyin yoğunluk olduğu için işlemler bu nedenle gecike bilmektedir.
www.kararara.com

yağmur92 Site Üyesi

eşim hakaretten 11 ay 20 gun hapis cezasi aldi.pazartesi maltepe acik cezaevine giriş yapicak. denetimli serbestlikten kesin faydalanir mi

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

yağmur92 yazdı:
eşim hakaretten 11 ay 20 gun hapis cezasi aldi.pazartesi maltepe acik cezaevine giriş yapicak. denetimli serbestlikten kesin faydalanir mi

Evet faydalanır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

kadri Site Üyesi

herkese hayırlı geceler.

ben de 14 ocak pazartesi günü silivri açık cezaevine teslim oldum bugün yani 16/01'de saat 20.00'de çıktım. kısaca izlenimlerimi aktarmak istiyorum. silivri'ye gidecek arkadaşlar için fikir olsun.

öncelikle erken teslim olmanızı tavsiye ederim. ben saat 15:00 gibi orada oldum ilk teslimde kapıda bayağı bekledim. sonrasında yer olmadığı için gece 12-1'e kadar sağda solda bekletildik ardından geçiçi koğuşlara alındık. bu arada ilk geldiğiniz akşam danışmadan denetimli serbestlik dilekçesi alırsınız. uzun süreli yatarı olan mahkumlar çok yardımsever çok güzel insanlar. her ne suç işlemiş olursa olsunlar onlara ön yargı ile bakmayın kimseden çekinmeyen herkes size yardımcı olacaktır.

ilk gece geçici koğuşta kalınır. ertesi sabah herkesin koğuşları açıklanır.

genelde denetimli serbestliğe ayrılacak olanlar n bloğa gönderilir. orada uzun süreli mahkumların ağırlıkta olduğu odalarda 1-2 gece kalır denetime ayrılırsınız.

gidecek arkadaşlara tavsiyem imza atma saatlerine uysunlar. çünkü belli saatlerde sayım alınıyor. anonslara dikkat etsinler. kendilerine ne deniliyorsa yapsınlar. verilen işler 15-20 dakikakınızı almaz. sayımdan sonra koğuşlarda bekleyin deniliyorsa imzalarını atıp direkt koğuşlarına geçsinler.

dolayısı ile kendinizi strese sokacak bir şey yok. gidin gelin çıksın aradan.

garip olan ise 80 yaşını devirmiş insanların ya da ms hastası, elini dahi kaldıramayacak durumda olan kimselerin dahi artık hangi suçtan ise gelip oraya tıkılması bence.

dolayısı ile silivri'de sorunsuz biçimde denetime ayrıldım ama gördüğüm manzara oldukça garibime gitti.

allah kimseyi düşürmesin. şimdiden gidecek herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. site yöneticisi arkadaşlarıma da verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkürler. herkese iyi geceler.

ÖncekiSonraki

Dön İnfaz Hukuku