Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Mevzuat Yönetmelikler ESKİ HÜKÜMLÜ VE TERÖRLE MÜCADELEDE MALUL SAYILMAYACAK ŞEKİLDE, İŞÇİ OLARAK .....

ESKİ HÜKÜMLÜ VE TERÖRLE MÜCADELEDE MALUL SAYILMAYACAK ŞEKİLDE, İŞÇİ OLARAK .....

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

""bu Yönetmelik kapsamında eski hükümlü olduğunu belgelendirenler, sürekli işçi kadrosuna/geçici işçi pozisyonuna geçiş yapamadığı ilgili kamu kurum ve kuruluşunca Kurumdan talepte bulunmaksızın 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 üncü maddesi hükümlerine tabi olmak kaydıyla eski hükümlü çalıştırma yükümlülüğü kapsamında işe alınabilir.""

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

nevzatj Kıdemli (*) Üye

TCK 157/1 den alınan hükümle cezaevine girdi çıktı yapılınca denetinli serbestlik süresince eski hükümlü belgesini alma hakkı doğmuş oluyormu?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

nevzatj yazdı:
TCK 157/1 den alınan hükümle cezaevine girdi çıktı yapılınca denetinli serbestlik süresince eski hükümlü belgesini alma hakkı doğmuş oluyormu?

Aşağıda paylaştığım madde metni gereği eski hükümlü belgesi alma hakkınız vardır.

Eski hükümlü: Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenleri,”
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

nevzatj Kıdemli (*) Üye

Sayın Admin teşekkürler.
Ben şu an Denetinden faydalanaktayım, İŞKUR üzerinden Eski Hükümlü olarak bir kuruma başvuru aşamasındayım.
Eski Hükümlü belgesi almak için bu gün Adliyeye gittim, Dosyam başka ilde olduğundan buradan veremeyiz dediler, Daha büyük başka bir Adliyeye gittim, Memurlar Denetimin bitmeden bu belgeyi alamazsın dediler, Yönetmeliği gösterdim Savcı Beye çıktık önce Savcı beyde Denetimin bitmeden alamazsın dedi yönetmelige baktı Evet Denetimlilerede bu hak tanınmış dedi sağolsun belgemi hazırlattı imzaladı Eski Hükümlü belgemi aldım.
Teşekkür ediyorum katkılarınız için

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Bu işi bilmesi gereken ve yapmak için orada ki görevlendirilenlerde sizin vesileniz ile öğrenmiş oldu
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ÖncekiSonraki

Dön Yönetmelikler