Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku 2 yıl 1 ay cezanın yatarı

2 yıl 1 ay cezanın yatarı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Talhasarp yazdı:
2013 ve 2017 yılındaki 2 kaçakçılık sucunun infazi birleştirilmiş her dosyadan 2 yıl6 ay ceza almak suretiyle 5 yıl cezaverilmiş 1 hafta once infaz çağrısı gelmişti burdaki avukatlar 1yıl 11 ay yatarı olur diyor ve yıne 2yıl 6 dan ıkı dosya temyizde 2013 ve 2014 yıllarına ait kardeşimin durumu ne olur ne kadar yatar acaba

Sanığa verilen ceza 5 yıl 2 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 7 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 7 AY 2 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

olcai08 Site Üyesi

Bende aynı şekilde fetöden etkin pişmanlık kapsamında 2 yıl 1 ay ceza aldım. 333 gün tutuklu kaldım. Toplam 20 gün de gözaltında kaldım. İstinaf cezamı onadı. Şu andan itibaren neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Buradaki hesaplamalara göre yatmam gerekenden fazlasını yattım. Cezaevine alındığımda ne kadar kalırım süreç nasıl işler bilgi verirseniz çok sevinirim.

nnexium Site Üyesi

bugün bir arkadaşım açık cezaevine çıktı normalde aldığı ceza 3 yıl 1 ay 15 gündü fetöden, toplam 383 gün yattı, daha önce yattıkları ve göz altı ile beraber, yani toplam aldığı cezanın 1/3 'ünü kapalıda yatırıyorlar, ne kadar açıkta kaldığını tam kestiremedim onu izne çıkınca öğrenirim artık

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

olcai08 yazdı:
Bende aynı şekilde fetöden etkin pişmanlık kapsamında 2 yıl 1 ay ceza aldım. 333 gün tutuklu kaldım. Toplam 20 gün de gözaltında kaldım. İstinaf cezamı onadı. Şu andan itibaren neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Buradaki hesaplamalara göre yatmam gerekenden fazlasını yattım. Cezaevine alındığımda ne kadar kalırım süreç nasıl işler bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 1 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 353 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 0 YIL 7 AY 7 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanır.

NOT: Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.
www.kararara.com

olcai08 Site Üyesi

Güntülü yazdı:
olcai08 yazdı:

Sanığa verilen ceza 2 yıl 1 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 353 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 0 YIL 7 AY 7 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanır.

NOT: Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.

Hocam biraz daha açıklayıcı olsanız. Ben bu 7 ay 7 gün için denetimli serbestlikten mi yararlanacağım yoksa açık cezaevinde mi geçireceğim

ÖncekiSonraki

Dön İnfaz Hukuku