Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku 2 yıl 1 ay cezanın yatarı

2 yıl 1 ay cezanın yatarı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

olcai08 Site Üyesi

Güntülü yazdı:
olcai08 yazdı:
Bende aynı şekilde fetöden etkin pişmanlık kapsamında 2 yıl 1 ay ceza aldım. 333 gün tutuklu kaldım. Toplam 20 gün de gözaltında kaldım. İstinaf cezamı onadı. Şu andan itibaren neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Buradaki hesaplamalara göre yatmam gerekenden fazlasını yattım. Cezaevine alındığımda ne kadar kalırım süreç nasıl işler bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 1 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 6 AY 25 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 353 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 0 YIL 7 AY 7 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanır.

NOT: Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.

Hocam biraz daha açıklayıcı olsanız. Ben bu 7 ay 7 gün için denetimli serbestlikten mi yararlanacağım yoksa açık cezaevinde mi geçireceğim

Önceki

Dön İnfaz Hukuku